Taip pat politikas atskleidė, kokią įtaką vieša E. Masiulio išpažintis turėjo patiems liberalams.
„Visų pirma teko imtis atsakomybės gegužės mėnesį, pasikeitus visiems žinomai situacijai. Buvo galima pasitraukti, nusivylimo daug. Nutarėme, kad reikia išsaugoti tai, ką kūrėme daug metų. Ėmėmės tų tikslų, kuriuos suformulavome per partijos suvažiavimą. Esu vadovavęs partijai, kai du procentus turėjome ir kai turėjome dvylika procentų. Man partinis darbas ir suprantamas, ir įdomus. Žmonės pasiruošę savo darbus, taip ir einame į rinkimus“, - interviu sakė E. Gentvilas.
Patys ieškojo sąsajų
Politikas, kalbėdamas apie tai, kaip pavyko išgyventi liberalų skandalo situaciją, neslepia, jog nebuvo lengva.
„Man atrodo žmonės suprato, kad tai yra situacija su vienu žmogumi, kuri niekaip nėra paaiškinama, nepaisant tų išplėtotų paaiškinimų. Atvirai pasakysiu: mes ir patys ieškojome, ar čia nėra sąsajų su partija. Nes visi mes, aktyvieji žmonės, buvome nežinioje. Neradome nieko. Mes matome, kad ir teisėsaugos institucijos neranda jokių sąsajų su partija. Labai noriu, kad žmonės tikėtų liberalais“, - interviu sakė E. Gentvilas.
Kalbėdamas apie kitus partiečius, kurie turėjo reikalų dėl vienokių ar kitokių skandalų, buvo nepamirštas ir Gintaras Steponavičius bei su juo susijusi labdaros organizacija.
„Tai visiškai teisėti pinigai. Juridiniai asmenys turi teisę remti paramos fondus. Žinant to labdaros fondo veiklą, tai jokių abejonių net nebekyla“, - sakė E. Gentvilas. Paklausus apie tai, kaip politikas vertina viešą E. Masiulio išpažintį, E. Gentvilas neslėpė nusivylimo.
„Galiu pacituoti Remigijų Šimašių. Blogai. Nežinau, kokią įtaką padarys. Norėtųsi jau baigti tas kalbas. Mes visi turime savo gyvenimą. Eligijus Masiulis yra privatus asmuo, kaip jis pats tai ir pasakė. Aišku, kad jis sprendžia savo gynybos klausimus. Mums tai nėra malonu, tai nepateisina jo kaip asmens, ar politiko. <...> Ne, neįtikinama versija. Aš pats neužbaigiau vieno interviu su žurnalistu, o kita žiniasklaidos priemonė tą neišbaigtą mintį įdėjo į pavadinimą. Ir kažkas padarė išvadą, kad neva tai Eugenijus Gentvilas tiki. Netikiu. Nepatikimai atrodo. Ir net jeigu būtų tokia versija, tai nepateisina jo kaip politiko ar paprasto piliečio“, - sakė E. Gentvilas.
„Teko užtikrinti partiečius, kad mes nieko nežinome. Žmonės manimi gali patikėti ir, atrodo, jie tiki. Po birželio 11-osios suvažiavimo mūsų partijos veikla, nukreipta į rinkimus, matau, kad esame susitelkę“, - sakė E. Gentvilas.
Priminė ir socdemų skandalą
Žinoma, ne vien tik liberalų skandalas purtė politinę padangę. Vis dar neaišku, kokia bus „auksinių šaukštų“ tyrimo atomazga. E. Gentvilo teigimu, socialdemokratų skandalas tikrai nepadėjo jokiai partijai, ne tik liberalams.
„Galima iš vienos pusės žiūrėti, kad be toks skandalas oponentų stovykloje yra naudingas tau. Bet aš sakyčiau kitaip. Bet koks skandalas bet kurioje kitoje politinėje partijoje, jis yra nenaudingas mums visiems. Tada ir atsiranda visi nelemti lozungai apie tai, kad visi Seimo nariai yra vagys ir pan. Galėčiau daugybę puikių politikų vardyti iš įvairių partijų. Kaip ir kaime, ne visi vištas vagia, taip ir politikų visokių yra. Tas nėra gerai pilietinei visuomenei. Kai yra skandalai, man labiau rūpi pati visuomenė. Nes mano, kaip politiko, tikslas visų pirmiausia yra telkti visuomenę. Tai ar gali teigiamai keisti visuomenę tokie nuolatiniai skandalai?“, - sakė E. Gentvilas.
Kalbėdamas apie Artūrą Zuoką, E. Gentvilas paminėjo ir tai, ką visuomenė, panašu, jau užmiršo.
„Žmogus kuria versiją. Ką jau čia darysi. Jis buvo nuteistas 2007-aisiais. Matydami tokią situaciją, dalis liberalų nusprendė atsiskirti, ir vėliau aplenkėme tą vadinamąją Zuoko partiją. Tai atrodo, kad žmonės visa tai jau yra pamiršę, kad jis (Artūras Zuokas – tv3.lt) suskaldė partiją. Atrodo, kad ir Zuoko pabėgimas į Varšuvą jau pamirštas“, - sakė E. Gentvilas.
Pirmajame dešimtuke - sporto žvaigždės
Pirmame liberalų rinkimų sąrašo dešimtuke galima pamatyti net tris žymius sportininkus.
„Viktorija Čmilytė buvo su mumis jau praėjusiuose rinkimuose.Paskui, kai Petras Auštrevičius iškeliavo į Europos Parlamentą, Čmilytė tapo Seimo nare ir sėkmingai jau daugiau nei dvejus metus dirba Seime. Jokiu problemų tikrai nėra. Žydrūnas Savickas yra buvęs Vilniaus miesto tarybos narys dvi kadencijas. Tai irgi nėra naujokas. Naujokas yra Virgilijus Alekna. Mes tikrai nesiekiame to rinkimų sąrašo sporto žvaigždėmis. O kad būtų aiškiau, pasakysiu, kai buvau Klaipėdos meras, į rinkimų sąrašą įtraukėme vieną žinoma žurnalistą ir vieną žinomą muzikantą, kurie dar tuo metu nebuvo partijos nariai. Šiuo metu Vytautas Grubliauskas yra miesto meras, o Artūras Šulcas yra miesto vicemeras. Aišku, galima sakyti, kad papuošėme sąrašą žvaigždėmis, bet pasirodo, kad tai yra sveiko proto žmonės, kurie tapo vienais žinomiausių miesto politikų.
Aš galiu pasakyti, kad jaunoji karta pas mus irgi visada yra pagerbiama, o sūnus jau prieš trejus metus yra tapęs Klaipėdos miesto skyriaus pirmininku“, - sakė E. Gentvilas.
Visą interviu galite pamatyti čia!