Televizijos laidos žurnalistus į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą (LNOBT) atsivedę parlamentarai dėl savo iniciatyvų aiškinosi Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje (EPK).
Į komisiją, prašydamas įvertinti parlamentarų elgesį, kreipėsi teisėsaugos akiratyje dėl lėšų panaudojimo atsidūrusio LNOBT vadovas Gintautas Kėvišas.
LNOBT vadovą papiktino tai, jog Seimo nariai konservatoriai Aurelija Stancikienė bei Kazimieras Uoka, lydimi televizijos laidos „Paskutinė instancija“, į teatrą aiškintis, kur panaudoti 36 mln. litų, skirti teatro rekonstrukcijai, atėjo iš anksto neįspėję, tad teatro darbuotojai nebuvo pasirengę pateikti jiems rūpimos informacijos.
LNOBT vadovą nustebino ir tai, jog lėšų švaistymą, anot jo, parlamentarai nustatė „iš akies“. „36 mln. litų darbo apimčiai išsiaiškint, jei iš tiesų buvo noras įsigilinti, turėjo būti pateikti klausimai, gauti dokumentai, kad būtų vietoj kvalifikuoti žmonės, pateiktų atsakymus. Turiu įtarimą, kad pagrindinis tikslas buvo ne išsiaiškinti renovacijos eigą, atvirai pasakius, per dvi valandas ir neįmanoma išsiaiškint darbų apimties“, - komisijos posėdyje trečiadienį sakė G.Kėvišas.
Tuo tarpu Seimo narė A.Stancikienė tvirtino, jog jų apsilankymo tikslas - užtikrinti Konstitucijoje numatytą teisę nekliudomai gauti ir skleisti informaciją.
„Mes, kaip Seimo nariai, padėjome atlikti žurnalistams visuomenės informavimo įstatymais garantuotas teises. Pusantros savaitės žurnalistai negalėjo pateikti į patalpas, tada jie kreipėsi konkrečiai į mane, asmeniškai susisiekiau su kultūros ministru, paaiškinau, kokia situacija, ir ministerija davė leidimą apsilankyti ir susipažinti su atliktais darbais“, - sakė A.Stancikienė.
Komisijos nariams užkliuvo tai, jog laidos, kuriai parlamentarė padėjo patekti į teatrą, vadėja Rūta Grinevičiūtė - jos visuomeninė padėjėja, taip pat tai, jog, nors raštą kultūros ministrui A.Stancikienė pasirašė kaip Antikorupcijos komisijos narė, komisija įgaliojimo domėtis minėtu klausimu parlamentarei nesuteikė.
LNOBT dėl lėšų renovacijai galimai neskaidraus naudojimo atsidūrė prokurorų ir Valstybės kontrolės akiratyje. Sausį Valstybės kontrolė pranešė, kad Kultūros ministerijos prašymu liepą ketina atlikti LNOBT auditą.
Teatro vadovo G.Kėvišo veikla domisi ir prokurorai, atliekantys ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto turto švaistymo. Vilniaus apygardos prokuratūra sausį susidomėjo teatro scenos renovacija, kuriai pagal sutartis numatyta beveik 80 mln. litų. Šiuo metu tyrimą perėmė Generalinė prokuratūra.
Kaip jau skelbta, dėl šios G.Kėvišo vadovaujamo teatro scenos renovacijos prokurorai tyrimą pradėjo gavę skundą, kad darbai finansuojami neskaidriai. Esą žiūrovo akiai pasikeitimai beveik nematomi, nes atnaujinti tik viršutiniai ir apatiniai scenos mechanizmai. Tam jau skirta beveik 36 mln. litų.
Apie tai – LNK žinių videoreportaže.