• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Etikos ir procedūrų komisija, trečiadienį ilgai svarsčiusi, ar paskaitų skaitymas yra pedagoginė ar kūrybinė veikla, bendros nuomonės nepriėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Tokį galvosūkį etikos sargams teko spręsti, kai paaiškėjo, kad Seimo narys Egidijus Vareikis, jau anksčiau įkliuvęs už paskaitų skaitymą, nepaisant rekomendacijos, tokios veiklos nenutraukė.

REKLAMA

Lietuvos viešojo administravimo institute paskaitas skaitęs E. Vareikis mano, kad tai nėra pedagoginė veikla, nes šis institutas nerengia studentų, o užsiima specialistų kvalifikacijos kėlimu.

„Jaučiuosi kaip sportininkas, kuris, gaudydamas kamuolį, užlipo ant linijos“, – savo padėtį apibūdino politikas.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino teigimu, šis klausimas yra labai skaudus ir sudėtingas, nors ne kartą buvo kalbama apie tai, kad Seimo nariui draudžiama užsiimti pedagogine veikla. Politikas įsitikinęs, kad paskaitų skaitymas yra pedagoginė veikla ir Seimo nariui to daryti negalima.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo nario Konstanto Ramelio pateiktais duomenimis, E. Vareikis už paskaitą gaudavo apie 800 litų. Jis taip pat išsiaiškino, kad E. Vareikio paskaita planuojama dar spalio mėnesį.

Diskutuodamas apie paskaitų kūrybinę ir mokslinę vertę liberalcentristas Vytautas Bogušis siūlė įsigilinti į E. Vareikio paskaitų turinį, „o gal jos vertos Nobelio premijos?“

REKLAMA

Seimo etikos sargai padarė pertrauką svarstyme, neatmesdami siūlymo pasitelkti ekspertus, kurie įvertintų paskaitų mokslinę, kūrybinę vertę.

2008 m. gruodžio 17 d. Seimo Etikos ir procedūros komisija nustatė, kad Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Egidijus Vareikis, dėstydamas keliose aukštosiose mokyklose, pažeidė Seimo statutą. Tokią veiklą etikos sargai rekomendavo parlamentarui nutraukti.

REKLAMA

„Mane stebina E. Vareikio veiksmai, nes prieš 1,5 metų įspėjome jį, kad tai negalima, tačiau praėjo laikas ir vėl tas pats. Manau, kad jeigu priimsime švelnų sprendimą, tai praeis pusė metų ir vėl bus tas pats. Mes kuriame precedentus. Aš įsivaizduoju, jeigu šiuo atveju priimsime sprendimą, kad čia viskas gerai, kad pedagoginė veikla prilygsta kūrybinei, nors Konstitucinis Teismas pasisakė atvirkščiai, tai mes turėsime kaip iki 2004 metų liepos mėnesio apie 50-70 Seimo narių, kurie užsiims pedagogine veikla ir sakys, kad tai yra kūryba“, – svarstė A. Salamakinas.

Konstitucija neleidžia Seimo nariui gauti jokių kitų pajamų, išskyrus pajamas už kūrybinę veiklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų