Kuri moteris nenori kvepėti gerais kvepalais? Bet realybė tokia, kad šie yra brangūs, o piniginėje jiems skirtas skyrius dažniausiai yra tuščias. Tačiau išeitis yra. Tai - eteriniai aliejai.
Eterinių aliejų galite rasti natūralaus maisto parduotuvėse arba užsisakyti jų paštu. Prieš pirkdami eterinius aliejus būtinai įsitikinkite, ar aliejus yra pagamintas iš natūralių medžiagų.
Natūralūs eteriniai aliejai yra pagaminti iš augalų ir jų aromatas kyla iš tų pačių augalų. Pavyzdžiui, natūralus citrinos kvapas gaunamas iš citrinos medžio.
Sintetiniai aliejai taip pat yra pagaminti iš augalinių šaltinių, tačiau jų kvapas nebus kaip originalaus augalo. Sintetinis citrinos kvapas gali būti ne citrinos, o pelargonijos!
Dirbtiniai aliejai, dar vadinami kvepalų aliejais, yra pagaminti iš naftos cheminių produktų.
Eteriniai aliejai yra žymimi pagal jų atskiedimą. Tikri, gryni ir realūs aliejai yra gryni aliejai, ekstraktai ar tinktūros yra atskiesti grūdų alkoholio, o išplėstų aliejų sudėtyje yra plastifikatorių.
Eteriniai aliejai yra labai stiprūs ir juos naudoti reikia atsargiai. Stipriai veikiantys aliejai gali dirginti odą ir juos prieš naudojimą reikia atskiesti. Prieš naudojimą 0,3 litro eterinių aliejų kiekį praskieskite keliais lašais augalinio aliejaus ar degtinės. Kaip ir kitus kvepiančius produktus, laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.