Didžiausias Europos televizijos šou tęsiasi. Šiandien, 22 val. prasidėjo antrasis 56-osios „Eurovizijos“ pusfinalis. Jame kartu su kitais dalyviai dėl likusių dešimties vietų finale varžėsi ir mūsų kaimynai – Latvija ir Estija. Jaunajai estų atlikėjai Getter Jaani šiais metais prognozuoja, tačiau žinant, koks neprognozuojamas gali būti „Eurovizijos“ dainų konkursas ne mažesnius šansus prieš prasidedant vakarui turėjo ir latvių duetas „Musiqq“.
Vakarą vėl vedė linksmasis vokiečių trejetas Anke Engelke, Stefanas Raabas ir Juditha Rakers. Iš Lietuvos televizijos studijos žiūrovams renginį komentavo muzikologas Darius Užkuraitis. Vakaro vedėjai dar kartą priminė, kad balsuoja netik pusfinalyje dalyvaujančių šalių žiūrovai, bet ir sudarytos ekpertų komisijos. Taip pat į finalą patekusių šalių paskelbimo tvarka neatspindi jų surinktų balų skaičiaus, eilę atsitiktinai sudėlioja kompiuteris.
Pusfinalį pradėjo vienas iš labiausiai patyrusių konkurso dalyvių, Bosnijai ir Hervegovinai atstovaujantis Dino Merlinas. Atlikėjui jau teko dalyvauti net dviejuose „Eurovizijos“ finaluose. Tautinės muzikos motyvų kupina meilės baladė parengta pagal šiuolaikine popmuzikos standartus skambėjo labai gaiviai. „Labai nustebsiu, jei nepamatysiu D. Merlino finale“, - komentavo D. Užkuraitis.
Antroji ant scenos pakilo Austrijos atstovė Nadine Beiler. Minimalistiniame jos pasirodyme neįmanoma buvo nekreipti dėmesio į puikų atlikėjos vokalą. Taip pat įspūdingai atrodė žvilgančiais brangakmeniais papuošta suknelė ir scenos vizualizacija, kurioje dominamo mėlyna spalva.
Dar vieną „Eurovizijos“ baladę pristatė Nyderlandams atstovaujantis grupė 3JS. Jaudulys ar pasiruošimo trūkumas sutrukdė vyrukams atlikti „Never Alone“ dainą be priekaištų, o be ypatingų suprizų ar specialiųjų efektų pats pasirodymas greta kitų dalyvių atrodė labai vidutiniškai.
Ketvirtuoju numeriu pasirodžiusi Belgų grupė „Witloof Bay“ buvo vienintelis kolektyvas šiais metais dainuojantis akapela. Taip pat jaunoji „Eurovzijos“ auditorijos dalis galėjo ir pasimėgauti vieno iš dainininkų daromu beatboxu.
Pirmąjį penketuką užbaigė Slovakijai atstovaujančios įspūdingos išvaizdos identiškos dvynės. Tam, kad po pasirodymo žurnalistai jas galėtų atskirti merginos vilkėjo skirtingų spalvų sukneles. Daniela vilkėjo aukso spalvos, o Veronika – baltą apdarą. Kaip ir dera tokiam saldžiai atrodančiam duetui merginos atliko saldžią popmuzikos dainą „With Love Baby“.
Po pertraukos šeštuoju pasirodymu šou pratęsė Ukrainos dainininkė Mika Newton. Jai atliekant dainą „Angel“ už nugaros didžiuliame ekrane buvo rodomi piešimo smėliu vaizdai. „Share your heart“ – tokiu užrašu baigėsi dailininko piešiančio smėliu pasirodymas.
Lėtų baladžių užliūliuotą publiką ant kojų pakėlė „Moldovos“ grupė „Zdob si Zdub“. Juokingomis ilgomis kepurėmis pasipuošę grupės nariai atliko linksmą roko stiliaus dainą „So Lucky“. Pasirodymą įdomiais papildė ir ant vienračio važinėjanti bei dūdele grojanti fėja.
Šokių muzikos ritmais vakarą papildė Švedijos atlikėjas Ericas Saade. Baigiantis dainai jis buvo uždarytas stikliniame narve, tačiau išsilaisvino išdauždamas stiklus. „Tipinis Švediškas standartas, tačiau visai neblogas kūrinys“, ‒ komentavo pasirodymą D. Užkuraitis.
Kiprui atstovaujančio dainininko Christos Mylordou pasirodymas išsiskyrė itin ryškiais graikiškais motyvais muzikoje. Taip pat tiek pats atlikėjas, tiek pritariantys dainininkai prie buvo įsispyrė prie grindų pritvirtintu batus, kurie leido jiems svyruoti į šonus pagal ritmą.
Dešimtuką užbaigė Bulgarijos dainininkė Poly Genova. Ji pirmoji tą vakarą dainavo ne angliškai ir vien jau tuo išsiskyrė iš visų pasirodymų. Dainininkės atliekama partija, apšvietimu ir vizualizacija ekranuose tai buvo vienas gyviausių vakaro numerių.
Makedonijos atstovas Vlatko Ilievski dainavo apie dailias rusų merginas. Tiesa, jam ir dainai „Rusinka“ specialistų prognozės nebuvo palankios. Izraeliui atstovaujantis transeksualas, žinomas Dinos International pseudonimu atliko šokių muzikos kūrinį „Ding Dong“. Tai jau antrasis atlikėjo pasirodymas „Eurovizijoje“ ir anot D. Užkuraičio daina „Diva“ buvo geresnis bandymas.
Įspūdingu balsu išsiskyrė Slovėnijos dainininkė Maja Keuc. Dainai „No one“ parašytai tarsi laikantis visų šiuolaikinių radijų stočių keliamų reikalavimų galima prognozuoti tarptautinį populiarumą. Tam, kad atlikėja taip pat neliktų nepastebėta klausos neturinčių žiūrovų – jos suknelė vos siekė kojas.
Rumunų grupės „Hotel FM“ daina „Change“ taip pat panašėjo į bandymą užkariautį visą Europą. Tačiau ritmai labiau priminė septintąjį dešimtmetį nei dabartinius laikus.
Iš antrojo pusfinalio į finalą kaip ir buvo prognozuota pateko Estija, taip pat Rumunija, Moldova, Airija, Bosnija ir Hercegovina, Danija, Austrija, Ukraina, Slovėnija ir Švedija. Latvijos atstovams įveikti pusfinalio barjero šiais metais nepavyko.