Vasarai įpusėjus vis daugiau žmonių darbą biure derina su mobiliu darbu už jo ribų – kavinėje, parke ar kitose viešose vietose, kuriose įrengtos belaidžio interneto zonos. Tačiau kompiuterių saugumo sprendimų bendrovė ESET įspėja, kad naudojimasis internetu viešose prieigos vietose nėra toks pats saugus, kaip namie ar biure – čia internetiniai įsilaužėliai turi daug daugiau galimybių „pasireikšti“.
Perspėjama, kad, sukčiavimo būdu prisijungus prie tinklo ir nukreipus duomenų srautą kita linkme, žmonės gali būti apgauti, o jų asmeniniai duomenys - pasisavinti. Interneto vartotojas gali manyti, kad prisijungė prie banko svetainės, o iš tiesų savo slaptažodžius siųsti įsilaužėliui, sakoma ESET atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pranešime.
Viena iš pavojingesnių grėsmių, naudojantis viešomis bevielio interneto paslaugomis, yra vadinamosios „tarpininko atakos“ (man in the middle atack), kuomet įsilaužėliai sukuria savo valdomus tinklus, skirtus pakeisti tikruosius, teigiama pranešime. Pasinaudoję jais jie gali ne tik mėginti pavogti slaptažodžius, tačiau taip pat rengti atakas prieš aukos kompiuterį – naudojant naujas, dar nežinomas spragas ar šnipinėjimo programas.
Vartotojams patariama prie savo internetinių el. pašto dėžučių jungtis saugiu HTTP protokolu (https), norint saugiai dirbti viešosiose belaidžio interneto zonose, patariama išjungti bendrųjų failų ar katalogų naudojimą, pasitikrinti, ar tikrai įjungta ugniasienė bei antivirusinė programa.
Taip pat patariama prie kompiuterio jungtis ne administratoriaus, o labiau apribotomis asmeninio profilio teisėmis. Prieš išsinešant kompiuterį iš namų siūloma pasidaryti atsargines savo dokumentų ir nuotraukų kopijas, kurios gelbės pavogus ar sugadinus kompiuterį išsinešus, sakoma pranešime.