• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teisingumo ministerija antradienį (02.04) paneigė pastaruoju metu dažnai pasigirstančius žiniasklaidos pranešimus, neva Europos Sąjungos teisės aktai privers Lietuvą svarstyti galimybę įteisinti vienos lyties asmenų santuokas.

REKLAMA
REKLAMA

Europos Sąjungos teisės aktai nereglamentuoja nei vedybų tarp tos pačios lyties asmenų, nei kitų šeimos teisės klausimų. Tai priskiriama išimtinai valstybių narių kompetencijai, pabrėžiama ministerijos pranešime spaudai.

REKLAMA

Šių metų sausio pabaigoje pasirodė Civilinio kodekso dalies, skirtos šeimos teisei, komentaras. Šioje dalyje reglamentuojamas santuokos sudarymas, jos negaliojimas arba nutraukimas.

Komentaro knygoje aiškinamos ir naujos šeimos teisės santykių formos: separacija (sutuoktinių gyvenimas skyriumi), vedybų bei partnerystės sutartys. Pagal kodeksą šiomis galimybėmis leidžiama naudotis tik skirtingų lyčių asmenims.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Teisingumo ministerijos atstovo spaudai Dainiaus Radzevičiaus, po komentarui skirtos spaudos konferencijos kai kurios žiniasklaidos priemonės padarė nepagrįstą išvadą, kad Europos žmogaus teisių teismo praktika bei Europos Sąjungos teisė ateityje privers Lietuvą įteisinti homoseksualistų ir lesbiečių santuokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D. Radzevičiaus teigimu, teisingumo ministras Vytautas Markevičius ir vienas iš naujojo Civilinio kodekso rengėjų prof. Valentinas Mikelėnas akcentavo bendrą teisės aktų modernėjimo tendenciją Europos valstybėse ir šiame kontekste neatmetė galimybės, kad ateityje ir Lietuvai gali tekti pasisakyti dėl tos pačios lyties asmenų santuokų.

REKLAMA

"Civilinio kodekso rengėjai bei ministerijos atstovai ne kartą akcentavo, jog ES teisė nereglamentuoja su šeimos teise susijusių klausimų. Tai priskiriama išimtinai valstybių narių kompetencijai. Europos Sąjunga tik pasisako prieš diskriminavimą ne tik rasės, lyties, religijos, bet ir lytinės orientacijos pagrindu. Šiuo klausimu pasisakoma ir 1994 metų Europos Parlamento rezoliucijoje dėl homoseksualų ir lesbiečių lygių teisių Europos Sąjungoje bei 2000 metų lapkričio 27 dienos Europos Tarybos direktyvoje dėl nediskriminavimo darbe", - aiškinama ministerijos pranešime.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų