Europos Sąjunga (ES) ketvirtadienį nusprendė įtraukti radikalią palestiniečių kovotojų grupuotę "Hamas" į uždraustų teroristinių organizacijų sąrašą, pranešė diplomatai.
Priimti tokį sprendimą ES ambasadorių tarybą paskatino šios savaitės įvykiai Artimuosiuose Rytuose: dviejų savižudžių sprogdintojų išpuoliai Izraelyje, per kuriuos žuvo 15 žmonių, ir nesėkmingas Izraelio mėginimas nukauti "Hamas" politinius lyderius, surengus reidą Gazos Ruože.
ES nurodė bloko narėms įšaldyti organizacijos lėšas ir teisti jos narius, pateikus jiems kaltinimus teroristine veikla. Smulkiau apie šį tarybos sprendimą bus pranešta šeštadienį arba kitos savaitės pradžioje oficialiame ES teisės aktų leidinyje.
Praėjusiais metais ES į teroristinių grupuočių sąrašą įtraukė "Hamas" karinį sparną ""Izz ad-Deeno al-Qassamo (Izadino Kasamo) brigadas", tačiau politinis šio judėjimo sparnas į "juodąjį sąrašą" tuomet nebuvo įrašytas, nes buvo spėjama, kad jis dar galėtų atlikti svarbų vaidmenį Artimųjų Rytų taikos procese.
Pasak diplomatų, dėl Prancūzijai iškilusių abejonių svarstant "Hamas" klausimą, buvo nuspręsta už įstatymo ribų paskelbti visą "Hamas" organizaciją, atskirai neminint jos lyderių arba labdaros fondų, iš kurių, kaip spėjama, yra finansuojamas šis islamistų judėjimas, ir kaip neseniai tai padarė JAV.
ES užsienio politikos koordinatoriaus Javiero Solanos (Chavjero Solanos) atstovė spaudai šios informacijos nepatvirtino, tačiau pareiškė, kad praėjusį savaitgalį Italijoje vykusiame 15-os valstybių bloko užsienio reikalų ministrų susitikime buvo labai aiškiai suformuluotas pareiškimas dėl "Hamas".
"Tai nedviprasmiškas ES pareiškimas, kuriame sakoma, kad Artimuosiuose Rytuose terorizmas nieko pasieks", - sakė Cristina Gallach (Kristina Galjač).
"Tai, kas vyksta nuo rugpjūčio mėnesio, kai "Hamas" nutraukė septynių savaičių paliaubas, yra visiškai nepriimtina. "Hamas" lyderiai žino, kad pakeitę savo poziciją, pasmerkę smurtą ir įsitraukę į politinį (taikos) procesą jie gali būti išbraukti iš to sąrašo", - sakė ji.
"Reuters"-BNS