Šią savaitę Lietuvoje vyksta mokymai pasieniečiams iš 14-os Europos Sąjungos (ES) šalių.
Mokymuose dalyvauja pasienio pareigūnai iš Lietuvos, Austrijos, Bulgarijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Italijos, Latvijos, Nyderlandų, Lenkijos, Portugalijos, Slovėnijos, Šveicarijos ir du - iš Vokietijos, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Tarnybos teigimu, Lietuva dešimtą kartą pasirenkama tokiems kursams rengti todėl, kad partneriai ES gerai vertina šalies pasieniečių pasirengimą saugant Šengeno išorės sieną, jų profesionalumą, taip pat modernią sienos apsaugos infrastruktūrą ir naudojamą techniką.
Anot VSAT, mokymų tikslas - sudaryti galimybes už išorės ES sienų apsaugą atsakingų šalių pasieniečiams keistis patirtimi ir kelti jų profesinį pasirengimą. Kursai trunka keturias savaites - po savaitę keturiose skirtingose ES valstybėse.
Šie 10-ieji viduriniosios grandies pareigūnų mokymai prasidėjo prieš savaitę Vokietijoje, šią savaitę vyks Lietuvoje, toliau kursų dalyviai mokysis Rumunijoje bei Italijoje. Lietuvoje mokymų dalyviams dėsto 7 atranką praėję VSAT pareigūnai ir ekspertas iš Vokietijos Liubeko universiteto.
Mokymų metu dėstytojai supažindina pasieniečius su Šengeno sienų kodekso reikalavimais valstybės sienos apsaugai, Kaliningrado tranzito klausimais, rizikos vertinimais ir analize, sienos apsaugos planavimo sistema VSAT, sienos apsaugos elektronine sistema Lietuvoje. Be to, kursų dalyviai atlieka praktines užduotis ir dalijasi asmenine patirtimi.
Mokymų dalyviai su Lietuvos sienos apsauga susipažįsta Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje veikiančiose Kenos ir Tribonių užkardose, Pasieniečių mokykloje bei Aviacijos rinktinėje.
VSAT teigimu, neabejojama, kad kursuose įgytos žinios ir patirtis padės dalyviams efektyviau spręsti uždavinius, susijusius su ES išorės sienos apsauga.
Sekmadienį mokymų dalyviai išvyks į Rumuniją.
10-uosius ES sienos apsaugos tarnybų viduriniosios grandies pareigūnų mokymus organizuoja Europos operatyvaus bendradarbiavimo prie ES valstybių narių išorės sienų valdymo agentūra (FRONTEX) ir Lietuvos pasieniečių mokykla.
Tokiuose keturių savaičių mokymuose, kurių vieną dalį savo šalyje rengia Lietuvos pasieniečiai, yra dalyvavę 105 jų kolegos iš 26 Europos Sąjungos valstybių.