• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bendrojo lavinimo mokyklos skatinamos pradėti taikyti lankstesnius mokinių ugdymo metodus – žinių perteikimo procesą papildyti bendruoju kultūriniu ir psichologiniu išprusimu.

REKLAMA
REKLAMA

Naujų projektų finansavimui numatoma skirti 20 mln. Lt, iš kurių 17 mln. Lt – ES struktūrinių fondų lėšos.

REKLAMA

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokyklas, kultūros, švietimo įstaigas ir nevyriausybines organizacijas teikti paraiškas projektams, kurie padėtų kurti ir taikyti pažangius švietimo metodus.

Anot Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento Pagrindinio ugdymo skyriaus vyriausiojo specialisto Algmino Pakalniškio, mokyklos skatinamos atnaujinti ir praturtinti ugdymo metodikas ir modulius, stiprinamas jaunų žmonių noras šviestis ir tobulėti, būti savarankiškais, atsakingais ir tolerantiškais kitoniškumui.

REKLAMA
REKLAMA

Galima teikti projektus iš kelių sričių. Tai – kultūros įstaigų, nevyriausybinių organizacijų įtraukimas į mokinių ugdymą bei supratimo apie patyčias, rasinę, lyčių ir kultūrų diskriminaciją ugdymas. Taip pat bus remiama valstybės pripažintų netradicinių ugdymo formų, tokių kaip Montessori, Valdorfo pedagogika, plėtra bei iniciatyvos, sudarančios sąlygas aktyvesniam tėvų dalyvavimui mokyklų gyvenime, mokyklų bendruomenių sutelkimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikimės, kad tokie projektai praplės mokyklų įvairovę, jos taps atviresnės visuomenei, įdomiau organizuos patį mokymo procesą, galbūt peržengiantį tradicinės klasės ir pamokos supratimą,“ – sako A. Pakalniškis.  

Ugdymo metodų reformavimo svarbą vertina ir patys mokiniai. „Į asmenybę orientuota pedagogika naudinga mokiniams ir visuomenei, nes padeda išvengti jauniems žmonėms kylančių problemų. Mokykloje turi būti daugiau galimybių saviraiškai“, – sako Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Gabrielius Satkauskas.

Pažangių švietimo metodų bendrojo lavinimo mokyklose projektai finansuojami pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Kalbų mokymo, verslumo ugdymo ir inovatyvių švietimo metodų kūrimas ir diegimas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų