Jei ir toliau nuosekliai vykdys reformas, Turkija per ateinančius 10 ar 15 metų gali prisijungti prie Europos Sąjungos, bloko plėtros komisaro Olli Rehno žodžius cituoja „EU Observer“.
Be to, pranešama, kad birželį bus pradėtos derybos dėl dar dviejų aspektų – verslo teisės bei intelektualinės nuosavybės apsaugos. Iš viso derybose dėl Turkijos stojimo į ES iš viso bus diskutuojama dėl 35 punktų, kuriuos Ankara turi įgyvendinti tikėdamasi narystės Sąjungoje. Be to, antrą šių metų pusmetį, kai pirmininkavimą ES perims Prancūzija, su Turkija gali būti pradėtos derybos ir dėl energetikos.
Priminsime, kad derybas dėl narystės ES Turkija pradėjo 2005 metais, o šiemetinės derybos laikomos kritiniu tašku, lemsiančiu Ankaros narystės perspektyvas. Tiesa, teigiama, kad šiuo metu Konstituciniame Teisme svarstoma byla dėl valdančiosios centro dešinės „Teisingumo ir vystymosi partijos“ uždraudimo gali apsunkinti reformų kelią.
O. Rehnas teigia, kad Turkija ir toliau turi siekti įtvirtinti žodžio laisvės principą, ginti moterų teises ir išplėsti teises mažumoms. Tuo tarpu Austrija teigia, kad derybos jokiu būdu negali baigtis visišku Turkijos prisijungimu prie ES. Austrai ragina sudaryti specialią ES ir Turkijos partnerystės sutartį. Panašios nuomonės dėl privilegijuotos partnerystės suteikimo laikosi ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel bei Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy.