Aplinkosaugininkų grupių, prekybos sąjungų ir akademikų susivienijimas apkaltino Europos Komisiją (EK) dėl per didelės priklausomybės nuo verslo ir pramonės lobistų leidžiant teisės aktus, teigia „EU Observer“.
Skaidrumo siekianti grupė „Alter EU“, kurią sudaro apie 160 organizacijų, paskelbė, jog EK, Europos Sąjungos organo, galinčio savarankiškai leisti ES teisės aktus, patariamosios ekspertų institucijos yra perpildytos pramonininkus atstovaujančių lobistų.
Antradienį paskelbtoje ataskaitoje „Alter EU“ teigiama, kad pramonininkai kontroliuoja kai kurias prieštaringai vertinamas EK patarėjų grupes, susijusias su biotechnologijomis, „švarių anglių“ naudojimu ir išmetamosiomis automobilių dujomis.
Ataskaita atskleidė, jog pramonės atstovai ketvirtadalyje tirtų grupių sudaro daugiau nei pusę ekspertų. 32 proc. grupių nariai atstovauja įvairius interesus. Tuo tarpu likusios iš 44 tirtų patarėjų grupių pripažintos „nesubalansuotomis“.
„Alter EU“ neskaidria pavadino ir minėtų grupių, kurios patarinėja pagrindiniams EK strategams, sudarymo procedūrą.
Teigiama, kad tyrimui buvo pasirinktos 44 grupės iš prioritetinių ES sričių - aplinkosaugos, energetikos, žemės ūkio, vartojimo, sveikatos apsaugos, vandenvalos ir biotechnologijų.