• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisija (EK) tikisi pagreitinti Europos Sąjungos (ES) ir Lotynų Amerikos bendro forumo sukūrimo idėją. Šis forumas turėtų sujungti abiejų šalių iniciatyvas bei sukurti naują investicinį fondą. Tačiau visuomeninės organizacijos ir kai kurie L. Amerikos regiono atstovai mano, kad Europa gali atsisakyti skirti reikiamą dėmesį Lotynų Amerikai.

REKLAMA
REKLAMA

Dvišaliai ES ir Lotynų Amerikos santykiai užmegzti šeštame dešimtmetyje. Per pastaruosius 30 metų šių dviejų regionų bendradarbiavimas žymiai suintensyvėjo. Tai atsispindi Europos Sąjungos, Lotynų Ameriką įvertinusios kaip vieną svarbiausių politinių ir ekonominių jos partnerių, skiriamame dėmesyje augančiam šio regiono potencialui.

REKLAMA

Taigi, naujojo bendradarbiavimo etapo tarp Lotynų Amerikos ir ES pradžia galima laikyti 2003 m., kai Europos Sąjunga ir 6 Centrinės Amerikos valstybės baigė derybas dėl naujo politinio dialogo. Todėl jau 2005 m. Europos Komisija pateikė Europos Parlamentui atnaujintą strategiją, kuria siekiama sustiprinti Europos Sąjungos ir Lotynų Amerikos strateginę partnerystę.

REKLAMA
REKLAMA

ES kolkas nekalba apie bendradarbiavimo tarp regionų sumažinimą. Be to, numatomas kurti fonas, kuris turės palaikyti įvairias iniciatyvas bei bendradarbiavimo lygmenis. Be to, bus siekiama suformuluoti tikslus ir uždavinius, kuriuos kartų spręs Europos Sąjunga ir Lotynų Amerika.

Bendrija, kuri yra pirmaujanti pagal paramą Lotynų Amerikai, tikisi atrasti ir naujas galimybes pritraukti milijonus eurų energetikos, infrastruktūros, aplinkosaugos projektams bei kovai su skurdu šiame regione. Taigi, Lotynų Amerikos investicijų fondas būtų panaši paramos priemonė, kaip jau ES veikiantis paramos kaimyninėms valstybėms mechanizmas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau buvęs Ekvadoro ekonomikos ministras Pedro Páez Pérez, kuris taip pat yra JT aukšto lygio darbo grupės dėl pasaulinės finansinės krizės narys, EUobserver sakė, kad „Briuselis per daug dėmesio nukreipęs į prekybos susitarimus, kurie yra daug palankesni Europos įmonėms, ir ne itin palankūs Lotynų Amerikos piliečiams“. Tačiau tuo pačiu P. Perezas pabrėžė, jog Europa gali turėti lemiamą vaidmenį kuriant santykių pobūdžio su Lotynų Amerika etapą, kuris atneštų daugiau naudos regionui.

REKLAMA

Lotynų Amerikos visuomenininkai taip pat atkreipia dėmesį ir į ne visada tikslingą ES investicijų naudojimą. Pavyzdžiui kartais infrastruktūros plėtra vykdoma nepaisant vietinių gyventojų požiūrio ar neatsižvelgiant į unikalią regiono ekosistemą. Lotynų amerikiečiai taip pat atkreipia dėmesį į integracinių procesų būtinumą regione.

Be abejo, Lotynų Amerikos regionas yra vienas sudėtingiausių regionų pasaulyje. Tačiau su daugeliu šio regiono šalių ES siekia palaikyti pakankamai konstruktyvų bendravimą tiek socioekonominiame, tiek ir politiniame lygmenyje. Todėl reikia tikėtis, kad Europos Sąjunga savo finansinėmis ir kitomis galimybėmis, iniciatyvomis bei idėjomis visapusiškai padės L. Amerikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų