Pritardami neseniai Europos Komisijos patvirtintai Baltijos jūros regiono strategijai, europarlamentarai ragina plėtoti Baltijos šalių bendradarbiavimą su aplinkinėmis valstybėmis, o tuo pat metu mažinti regiono priklausomybę nuo Rusijos energijos.
Antradienį patvirtintoje EP ataskaitoje raginama gerinti ES ryšius su jai nepriklausančiomis valstybėmis, siekti, kad Rusija ir Baltarusija labiau bendradarbiautų su Baltijos valstybėmis energetikos srityje, taip pat „atverti galimybę įtraukti Rusiją į Baltijos jūros regiono strategiją“. Savo ruožtu EP nariai siūlo skatinti Kaliningrado srities socialinę ir ekonominę plėtrą.
Europarlamentarai pažymi poreikį mažinti Baltijos regiono priklausomybę nuo Rusijos energijos, taip pat labiau sujungti regiono valstybių elektros energijos tinklus ir įvairinti energijos išteklius. Savo ruožtu jie „ragina teikti didesnę paramą suskystintų gamtinių dujų terminalams steigti“.
Parlamentas pažymi, jog Baltija yra viena iš labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Jis ragina atlikti šiuo metu įgyvendinamų ir numatomų energetikos infrastruktūrų projektų poveikio aplinkai vertinimą, taip pat siūlo įsteigti Baltijos jūros aplinkos stebėjimo centrą bei ankstyvo įspėjimo apie pavojų sistemą.
Europarlamentarai pabrėžia, kad Baltijos regiono šalys turi laikytis griežčiausių branduolinės energetikos saugos ir aplinkosaugos standartų, o „Europos Komisija turi stebėti ir kontroliuoti, ar kaimyninėse šalyse, ypač tose, kuriose šalia išorinių ES sienų ketinama statyti branduolines elektrines, laikomasi tokio pat požiūrio ir tarptautinių konvencijų“.
Ataskaitoje taip pat siūloma užtikinti Paslaugų direktyvos ir kitų vidaus rinkos teisės aktų įgyvendinimą regiono valstybėse, taip pat gerinti visų rūšių transporto jungtis, išspręsti sienos su Rusija kirtimo sunkumus bei užtikrinti geležinkelio ašies iš Berlyno pratęsimą iki Baltijos pajūrio.