Europos Komisijos praėjusią savaitę paskelbta nauja Europos Sąjungos energetikos strategija naudinga Lietuvai - joje paskelbtos konkrečios priemonės, kaip garantuoti ES, įskaitant ir Baltijos šalių, energetinį saugumą bei pripažįstama branduolinės energetikos svarba.
Ūkio viceministras Vytautas Naudužas interviu dienraščiui "Lietuvos rytas" sakė, kad Vakarų Europa įsitikino, kad Rusija, kur tik gali, siekia stiprinti savo monopolines pozicijas ir be jokių skrupulų tuo naudojasi politiniais tikslais, todėl dabar Lietuvai bus lengviau įgyvendinti savo energetikos projektus.
ES energetikos strategijoje viena iš priemonių, kaip garantuoti ES energetinį saugumą, yra Lietuvos ir Lenkijos elektros tiltas. Didžiulį tarptautinį susidomėjimą kelia ir naujos atominės elektrinės Lietuvoje statybos idėja.
"Nauja energetine strategija Briuselis pareiškė politines ambicijas visoje ES plėtoti atominę energetiką. Vadinasi, šios ambicijos bus paremtos ir amunicija - finansais. Tad susidarė palankios tarptautinės sąlygos mūsų sumanymui statyti naują atominę elektrinę", - sakė V.Naudužas.
Jo teigimu, pastačius naują atominę elektrinę, atsivers galimybės ir eksportuoti Lietuvoje gaminamos elektros perteklių į Vakarus, todėl Lietuvos elektros tinklų jungtis su Lenkija tampa dar svarbesnė.
Ūkio viceministras pripažino, kad iki tol daug metų iš mirties taško nepajudėjusiam elektros tilto į Lenkiją projekto įgyvendinimui teigiamos įtakos turėjo sprendimas parduoti "Mažeikių naftą" Lenkijos koncernui "PKN Orlen".
"Lietuva ir Lenkija - strateginiai partneriai, bet šiai partnerystei stigo stipresnio ekonominio turinio. "Mažeikių nafta" jį suteikė", - sakė V.Naudužas.