• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė jau kitą savaitę sudarys darbo grupę, nagrinėsiančią Energetinio saugumo centro steigimo Lietuvoje poreikį, jo galimus tikslus ir veiklos kryptis.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Alvydas Sadeckas teigė, jog minėta darbo grupė galėtų „apsisukti“ labai greitai ir jau formuojanti kitų metų biudžetą turėtų numatytos lėšos tokio centro steigimui.

REKLAMA

„Manau, kad jau kitais metais tokį centrą būtų galima įsteigti. Politinė valia tikrai yra“, - trečiadienį po diskusijos žurnalistams sakė NSGK vadovas.

Premjeras Gediminas Kirkilas savo ruožtu tvirtino, kad Lietuvai reikalingas daugiašalis energetinio saugumo centras.

„Kol kas nėra sprendimo jį daryti daugiašalį, galbūt galima patiems tokią pradžią padaryti. JAV kalbėjau, kad būtų galima galbūt dvišalį tokį projektą padaryti, jiems toks pasiūlymas taip pat yra pateiktas. Mes, kaip viena iš jautriausių energetiniu požiūriu šalių, galėtume turėti tokią instituciją - tai būtų tikrai mums ir politiškai, ir visaip kitaip naudinga. Savo institucijas mes turime, tikslas būtų turėti daugiašalią instituciją“, - po Vyriausybės posėdžio dėstė premjeras.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį Seimo NSGK surengtoje diskusijoje dalyvavę valstybės institucijų, kelių universitetų atstovai sutarė dėl energetinio saugumo centro steigimo poreikio, tačiau kol kas neaišku dėl būsimojo tokio centro statuso.

Nuomonės išsiskyrė dėl to, ar minėtas centras turėtų įgyti politinį statusą, ar turėtų būti pavaldus Vyriausybei, ar turėtų veikti mokslo instituto, visuomeniniu pagrindu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

URM atstovų teigimu, siekiant efektyvesnės centro veiklos bei didesnio jo svorio, būtina užtikrinti ne tik deramą finansavimą, koncentruoti geriausius specialistus, bet tuo pačiu užtikrinti centrui priėjimą prie operatyvinės informacijos, bendradarbiavimą su tarptautinėmis organizacijomis.

REKLAMA

Tokiu būdu efektyviai veikdamas Energetinio saugumo centras ilgainiui galėtų tapti patraukliu NATO.

Kalbas apie tokio Energetinio saugumo centro įkūrimą paskatino kaimyninės Estijos pavyzdys - po vadinamųjų kibernetinių atakų pernai Estijoje per trumpą laiką nuspręsta įsteigti analitinį NATO Kibernetinio saugumo centrą, kuris pradės veikti jau rugpjūtį.

Svarstoma, jog pirmiausia turėtų būti įsteigtas nacionalinis Energetinio saugumo centras, vėliau siekiant, kad jis taptų NATO centru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų