• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Brangstant pigiųjų oro linijų paslaugoms, Anglijos lietuviai randa alternatyvių būdų, kaip pasiekti Lietuvą. Anglija.lt skaičiuoja, kiek sunkiai uždirbtų svarų kainuoja kelionė į Lietuvą ir kaip grįžti pigiau.

Bagažas lėktuve tampa prabanga

Susiruošus į Lietuvą liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kai skrydžių kainos yra vienos brangiausių per metus, gali tekti plačiau atverti piniginę. Pigiosios oro linijų bendrovės „Ryanair“ ir „Wizzair“, skraidinančios į lietuviams artimiausius oro uostus – Kauną, Vilnių ir Rygą, skrydžių kainas vis kelia.

Jei prieš penkerius metus galėjome gauti bilietų ir už vieną pensą, tai šiuo metu bagažas gali kainuoti gerokai brangiau, nei pats skrydžio bilietas. Praėjusią savaitę „Ryanair“ paskelbė, kad didina registruoto bagažo kainas nuo 30 iki 50 eurų.

Bagažo kainas kelia ir „Wizzair“. Ši bendrovė bagažą, įsinešamą į lėktuvo kabiną, apmokestino dar pernai spalį. Jei nori pasiimti didesnį lagaminą į lėktuvą, reikės mokėti papildomus 9 svarus (10 eurų). Nemokamas tik tas bagažas, kuris telpa po sėdyne lėktuve. Skrendant su „Wizzair“, 32 kg registruotas bagažas šiuo metu kainuoja 60 svarų į abi puses.

REKLAMA
REKLAMA

Rugpjūčio skrydžiai – vieni brangiausių

Tik keliaujant nepopuliariu metu galima įsigyti ir pigesnių bilietų – iki 100 svarų į abi puses vienam keleiviui. Paklausiausiu metu – vasarą, per žiemos šventes ir Velykas, už skrydžius tenka mokėti dvigubai ar net trigubai daugiau.

REKLAMA

Anglija.lt patikrino, kiek kainuotų parskristi į Vilnių su „Wizzair“ rugpjūčio mėnesį. Perkant bilietus skrydžiams už savaitės, bilietų kaina būtų apie 250 £. Norint pasiimti didesnį lagaminą į lėktuvą ir pasidėti jį į lentynas virš galvos, kainuoja 18 £ į vieną pusę – ne 9£. Mažesnis mokestis už didesnį salono lagaminą galioja tik skrendant ne sezono metu skrydžiams, trumpesniems nei 2 val. 40 min. Dar pridėjus 60 svarų mokestį už registruotą 32 kg lagaminą, skrydžio iš Londono Lutono oro uosto į Vilniaus oro uostą ir atgalinis skrydis po savaitės kainuotų 350 £.

REKLAMA
REKLAMA

Tomis pačiomis dienomis – rugpjūčio 10–17 d., parskristi į Vilnių su „Ryanair“ kainuotų 320,69 £. 15 kg registruotas bagažas „Ryanair“ vis dar kainuoja 25 £, o 20 kg – 35 £ į vieną pusę. Bilietų kaina su mažesniu lagaminu vienam asmeniui siektų 370 £.

Pigiausiai bilietus buvo galima įsigyti prieš tris mėnesius, tačiau rugpjūčio skrydžiams bilietų kainos vis tiek perkopė 150 £ sumą. Skrendant lėktuvu, reikia nepamiršti priskaičiuoti kelionės į oro uostą išlaidų – kelionės kaina dar šiek tiek padidėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taupyti laiką ar pinigus?

Nors pati kelionė lėktuvu į Lietuvą trunka iki 3 valandų, tačiau priskaičiavus nuvykimo į oro uostą ir laukimo laiką, kelionė užtrunka apie 7–8 valandas. Oro uoste reikia būti bent dvi valandas prieš skrydį, išeiti iš oro uosto ir sulaukti lagaminų užtrunka nuo pusvalandžio iki valandos. Kelionei į oro uostą Londone dažniausiai skiriame apie 2 valandas.

REKLAMA

Laiko atžvilgiu joks transportas neaplenks lėktuvo, tačiau taupant pinigus, galima paieškoti alternatyvių kelionės būdų. Triskart ilgesnė, bet dvigubai pigesnė alternatyva kelionei lėktuvu – į Lietuvą vykti mikroautobusiuku. Anglija.lt paskambinus keliems vežėjams, užsiimantiems keleivių pervežimo verslu ir pasidomėjus, kiek kainuoja parvažiuoti į Lietuvą šiuo metu, paaiškėjo, kad šiuo metu mikroautobusų vairuotojai keleivį į Lietuvą parvežtų už 90–100 £. Vairuotojai žadėjo, kad kelionė iš Londono į Lietuvą užtruktų apie parą. Tokią pat kainą vairuotojai siūlė ir grįžimui į Angliją po savaitės.

REKLAMA

Dar vienas pigesnis kelionės būdas – autobusu „Eurolines“. Išvykęs iš Londono Viktorijos autobusų stoties sekmadienį 21.30 val. į Vilnių atvyktum antradienį 14.50 val. Kelionė autobusu šiuo metu pigiausia – bilietų į abi puses kaina su užsakymo mokesčiu – 181 £, o važiuojant tik į vieną pusę, bilietas kainuotų 108 £. Į autobusą nemokamai leidžiama pasiimti du lagaminus, kurių svoris neviršija 20 kg, ir krepšį su savimi į autobusą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kelionės automobiliu kainos

Dar vienas būdas pasiekti tėvynę – važiuoti nuosavu automobiliu. Šis variantas geriausias, jei nori būti savo kelionės šeimininkas – išvažiuosi, kada norėsi, taikytis reikės tik prie kelto ar tunelio per Lamanšo sąsiaurį tvarkaraščių.

Eurotunelio ir kelto bilietų kainos priklauso nuo paros laiko, kuriuo ketini keliauti. Pigiausiai kainuoja bilietai naktį, eurotunelio bilietų kainos prasideda nuo 68 £. Kelto iš Doverio bilietų kainos artimiausiai savaitei – nuo 35 £. Bilietus užsisakyti geriausia iš anksto, o užsakytas bilietas galioja dviems valandomis anksčiau ar vėliau, tik gali tekti sumokėti skirtumą.

REKLAMA

Keliaujant į Lietuvą automobiliu, už kelius teks mokėti tik Lenkijoje. Važiuojant A2 magistraliniu keliu Lenkijoje, reikės sumokėti šiek tiek mažiau nei 70 zlotų (apie 15 svarų). Pagal „Google Maps“ skaičiavimus, kelionė iš Londono į Vilnių užtrunka beveik 21 valandą. Atstumas, kurį reikės įveikti – 1 290 mylių, o degalai kainuotų vidutiniškai 250 svarų.

REKLAMA

Automobiliu – būtina pasiruošti

Pirmą kartą vykstant automobiliu iš Anglijos į Lietuvą, svarbu žinoti, kaip tinkamai paruošti automobilį, kad kelionė namo nepabrangtų dėl baudų. Važiuojant į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos teks kirsti Prancūziją, Olandiją, Belgiją, Vokietiją, Lenkiją, todėl svarbu atsižvelgti į reikalavimus šiose šalyse.

Prancūzijoje nuo 2012 metų liepos mėnesio reikalaujama turėti alkotesterį, atitinkantį prancūzų standartus (angl. „NF-approved breathalyser“). Jo neturint, gali būti skirta 9 eurų bauda. Prancūzai reikalauja turėti atsargines automobilio lemputes. Vairuojant britišką automobilį Europoje, privaloma turėti specialius lipdukus ant automobilio žibintų, nukreipiančių šviesą, kad neakintų kitų vairuotojų (angl. „headlamp converters“).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Važiuojant Europoje automobiliams, ant kurių numerių nėra Europos Sąjungos žvaigždučių, privaloma turėti lipduką su GB raidėmis. Taip pat privaloma automobilyje turėti vaistinėlę, gesintuvą, avarinį ženklą ir atšvaitinę liemenę. Šiuos privalomus daiktus galima įsigyti internetinėse parduotuvėse, o specializuotoje parduotuvėje, pavyzdžiui, „Halfords“, galima įsigyti visą rinkinį kelionei į užsienį, kuris kainuoja 29 svarus.

REKLAMA

Išvykus į Europą ir turint britišką vairuotojo pažymėjimą, su savimi reikėtų pasiimti ir popierinę pažymėjimo versiją (angl. „counterpart driving licence“). Šis dokumentas yra privalomas vairuojant Europoje, taip pat būtina turėti automobilio draudimo sutartį bei dokumentus (V5c formą).

Kokį kelionės būdą renkatės grįždami į Tėvynę?

Jolanta Terminaitė, Anglija.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų