Meniško ir darbštaus vyro gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, šiandien jis skęsta skolose, jam diagnozuota itin reta liga ir laukia sunki operacija.
Vyras pagalbos nusprendė ieškoti internete, savo istorija pasidalijęs „Go Fund Me“ puslapyje sulaukė ne mažai palaikymo ir geraširdžių žmonių aukų.
Patyrė traumą darbe
Viskas prasidėjo prieš septynerius metus, kai sunkiai keldamas vyras pasitempė kažką krūtinėje: „Nuo to laiko jaučiau skausmą, tačiau kiek kreipdavaisi į gydytojus – niekas nieko nerasdavo. Patikrindavo rentgeno būdu ir duodavo nuskausminamųjų.“
Tomui teko pakeisti nemažai darbų, nes dirbdamas jausdavo skausmą ir diskomfortą: „Taip ir gyvenau, kol šią vasarą situacija labai pablogėjo ir aš negalėjau dirbti, ne tik dirbti, bet man net iki darbo nukeliauti būdavo per daug skausminga.“
Ilgainiui vyras negalėjo kentėti, pasiprašęs neapmokamų atostogų, ėmė tirtis, tačiau Anglijos daktarai, kaip ir anksčiau, nieko nerado: „Darė daug testų, magnetinį rezonansą, tačiau nieko nepamatė.
Nusprendžiau vykti į Lietuvą, per dvi savaites išsityriau ir man diagnozavo Titzės sindromą, tai šonkaulių viršutinės dalies krūtinkaulio kremzlių uždegimas.“
„Daktaras sakė, kad tai labai reta liga, jam teko operuoti pacientę, po operacijos atsigauti prireikė net penkių mėnesių. Susitariau su gydytoju, dėl operacijos ir aš, sausio mėnesio pabaigoje man ji bus atlikta“, – pasakojo vyras.
Tūkstantį eurų kainuojanti operacija yra bandomoji, todėl nėra kompensuojama: „Žinoma, dar bandysiu visus įmanomus būdus, tarsiuosi Anglijoje dėl kompensacijos, tačiau mažai šansų, nes dėl ligos negaliu dirbti nuo birželio mėnesio. Darbovietė žadėjo priimti atgal, skirti lengvesnius darbus, tačiau apgavo ir nepriėmė.“
Anglijoje devynerius metus gyvenantis vyras jaučiasi išduotas valstybės: „Maniau, kad man priklausys pašalpos, tačiau jau pusę metų kovoju ir jokių pašalpų negaunu. Jau du kartus atmetė mano prašymus, padaviau juos į teismą ir lauksiu atsakymo. Tie teismai užtrunka mažiausiai pusę metų, visa tai vyksta dėl „Brexito“, europiečiai yra labai diskriminuojami.“
Kenčia daugybė Anglijos gyventojų
Pasak Tomo, valdžia remiasi emigracijos straipsniu ir tvirtina, kad vyras neturi teisės čia gyventi, nes nedirba: „Jiems nesvarbu, kad aš Anglijoje nedirbu ne savo noru, o dėl ligos. Tačiau jie ignoruoja kitus straipsnius, pagal kuriuos man priklauso išmoka.
Nuo naujos pašalpų sistemos kenčia pusė Anglijos gyventojų. Dirbti aš negaliu, nes beveik nejudu, net kvėpuoti man yra sunku, ką jau kalbėti apie fizinę veiklą.“
Kalbėdamas vyras vos gaudė kvapą, buvo galima girdėti, kad jam sunku kalbėti: „Kaip rodo tyrimai, raktikaulio ir krūtinės sąnarių srityje susiformavo ataugos, kurios sudaro sąnario trintį ir uždegimą. Skausmas yra labai stiprus, sunku judėti, kvėpuoti, ieškau pozicijos, kad jausčiau mažesnį skausmą.
Taip pat geriu vaistus, kurie turėtų padėti, bet per ilgai juos vartoju, jie veikia, bet nebe taip kaip anksčiau.“
Po operacijos Tomui reikės beveik pusmečio reabilitacijos tam, kad užsitrauktų viduje esanti žaizda: „Lietuvoje likti negalėsiu, turėsiu per dvi savaites grįžti atgal į Angliją, kad man neatimtų teisės gyventi šioje šalyje.“
Kadangi Tomas nedirba daugiau nei pusmetį, prisikaupė daugybė skolų. Į Lietuvą vyras grįžti neplanuoja, pirmiausia nori atsistoti ant kojų Anglijoje. Vyras džiaugiasi, kad yra tiek daug gerų žmonių, kurie jam padeda, aukoja ir palaiko.