Vakar Europos Parlamento plenariniame posėdyje buvo svarstomas EP mandatų ES paskirstymo tarp šalių klausimas, sakoma europarlamentarės Margaritos Starkevičiūtės pranešime.
Europarlamentarės manymu, EP Konstitucinių reikalų komiteto pateiktas siūlymas riboja ES šalių piliečių galimybes deleguoti savo atstovus į vis daugiau galių įgaunantį Europos Parlamentą. M.Starkevičiūtė bei Italijos europarlamentarai siūlo mandatus skirti pagal piliečių, o ne pagal gyventojų skaičių. Tokiu būdu Lietuvai pavyktų išsaugoti esamą mandatų skaičių. Jei būtų priimtas šiuo metu siūlomas variantas, nuo 2009 metų Lietuva EP turėtų 12 atstovų – vienu mažiau negu dabar.
"Daug lietuvių dirba ir gyvena kitose ES šalyse, bet su jais stengiamasi palaikyti ryšį, kad jie neatitrūktų nuo savo tėvynės, nebūtų asimiliuoti. Antraip mūsų valstybė gali palaipsniui išnykti iš ES žemėlapio. Viena iš pagrindinių sąlygų to ryšio palaikymui yra teisė Lietuvos pilietybę turintiems asmenims atstovauti ir būti atstovaujamiems per savo išrinktus atstovus spendžiant reikalus tiek nacionaliniu tiek ir ES lygmeniu. Deja, teikiamas pasiūlymas nustato Lietuvai atstovaujančių EP narių skaičiaus priklausomybę nuo Lietuvos gyventojų skaičius. Galima pasakyti, kad Lietuvos piliečiai gyvenantys kitose šalyse gali dalyvauti ES valdyme per atstovus iš Britanijos ar Airijos, tačiau tai reikštų jų atitolimą nuo Lietuvos reikalų ir interesų. Kaip jau minėjau, tai kelia grėsmę Lietuvos išlikimui", - pranešime cituojama M.Starkevičiūtė.
Europarlamentarė pažymi, kad vien komitetų Europos Parlamente yra daugiau negu Lietuva turi narių. Pavyzdžiui, Konstitucinių reikalų komitete nėra Lietuvos atstovo ir, svarstant su papildomų narių skaičiaus paskirstymu susijusį EP narių Severino ir Lamasoure‘o pranešimą, tiesiog nebuvo galimybių pareikšti nuomonę balsavimo komitete metu.