• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praeitą savaitę Vilniuje, Rygoje ir Taline įvykusiame pasauliniame kompanijos EMC forume „Vadovauk savo transformacijai“ buvo teigiama, kad IT ateitis tampa vis labiau susijusi su debesų kompiuterijos technologijomis, nes įvairiausių kompiuterinių įrenginių generuojamų duomenų kiekiai auga sunkiai įsivaizduojamu greičiu.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinį pranešimą forume skaitęs vienas iš EMC Europos, Vidurinių Rytų ir Afrikos regiono (EMEA) padalinio vadovų Johnas O‘Callahanas įžvelgė keturias pagrindines dabarties technologinių pokyčių sritis, sakoma EMC pranešime. Pirmoji – tai mobiliosios technologijos. Prieš dešimtmetį nei Lietuvoje, nei JAV niekas negalėjo net įsivaizduoti, kad telefonas iš principo pavirs kompiuteriu, bus galingesnis už 5 metų senumo kompiuterius ir suteiks dar daugiau galimybių už asmeninį kompiuterį (pvz., navigacija, kompasas ir t.t.). Matyti, kad išmanūs mobilieji įrenginiai šiuo metu keičia net patį žmonių gyvenimo stilių, teigė pranešėjas.

REKLAMA

Antroji pokyčių kryptis – socialiniai tinklai. Turbūt nebėra pasaulyje žmogaus, negirdėjusio žodžio „Facebook“. Socialiniai tinklai jau dabar įsiveržė į tokias sritis, kur prieš kelerius metus jų niekas dar nesitikėjo. Pavyzdžiui – vairuotojams skirti socialiniai tinklai, kuriuose jie praneša apie transporto spūstis keliuose, ir

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, pranešėjo teigimu, kompaniją EMC labiausiai domina kitos dvi pokyčių kryptys: debesų kompiuterijos ir didelių duomenų technologijos. Šiaip laikais jau vien išmanusis telefonas generuoja gigabaitus duomenų per mėnesį, ypač jei juo filmuojama, fotografuojama ir pan. Be abejo, vartotojai nori šiuos duomenis išsaugoti, apdoroti, pasidalinti jais su draugais. Tokiems duomenų kiekiams valdyti ir prireikia debesų kompiuterijos bei didelių duomenų kompiuterijos sprendimų, kuriuos teikia EMC bei jos partneriai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apie debesų kompiuteriją girdėję yra daugelis, tačiau dar ne visi gerai supranta, kas tai yra, – pasakojo EMC Baltijos regiono vadovas Sergejus Butenko. – Paprastai pateikiu tokį pavyzdį: XIX amžiuje jau buvo gamyklos, fabrikai ir panašiai, bet elektros perdavimo tinklų dar nebuvo, kiekvienas turėjo savo elektros stotį. Dėl to kildavo nemažai problemų: pats statai elektros stotį (generatorių), pats už ją atsakai, bet juk tai – ne tavo pagrindinė verslo kryptis.

REKLAMA

Turi samdyti generatoriaus darbą išmanantį mechaniką, bet ir toliau niekada nežinai, ar užteks to generatoriaus galingumo, o jei rytoj gamyba išaugs keturis kartus – turėsi pirkti naują generatorių. Galų gale tas generatorius, kurį nusipirkai, vieną dieną suges. Gamyba sustos. Tada atsirado elektros tinklai. Kur dabar perkate elektrą, mes net nežinome. Tai ir yra debesis: galite naudotis paslauga nesvarbu iš kokio tiekėjo, svarbu, kad jums būtų maksimaliai patogu, ir galite net nesijaudinti, kad kažkur kažkas įvyko su elektros stotimi. Kompiuteriniams debesims, pavyzdžiui, yra net tokios apsaugos sistemos, kaip EMC VPLEX, kurios leidžia padaryti taip, kad klientas net nepastebės, jog įvyko gedimas.“

REKLAMA

Tačiau, pasak S. Butenko, EMC ir partnerių siūlomi debesų kompiuterijos ir didelių duomenų sprendimai skiriasi nuo pasaulyje populiarių viešųjų debesų, tokių kaip „Google Drive“, „Microsoft SkyDrive“, „DropBox“ ir pan. „Truputį skiriamės pačiu požiūriu į duomenis, – sako EMC Baltijos regiono vadovas. – EMC užduotis – leisti partneriams kurti debesis, t.y. pasiūlyti sprendimus debesų kompiuterijai, o ne konkuruoti debesų teikimo srityje. Kai kurios garsios kompanijos siūlo ir debesų paslaugas, ir debesų kūrimo paslaugas. Kaip klientui pasirinkti? Viena vertus, tai platus pasirinkimas, kita vertus – jis turi suvokti visas rizikas, susijusias su kiekvienu sprendimu. Dar vienas skirtumas – kad mūsų sprendimai leidžia klientams sukurti lokalų debesį, kai ir aparatinė įranga bus čia, o ne kažkur Amerikoje ir amerikiečiai galės skaityti jūsų duomenis. Tuo mūsų pozicija kardinaliai skiriasi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Forume buvo pristatyti EMC klientų Baltijos šalyse apklausos rezultatai. Baltijos šalių įmonės ir toliau lieka inovatyvios IT srityje, rodo apklausa. Pokyčius įmonių IT ūkiuose daugiausia lemia verslo procesų (operacijų) efektyvumo siekimas (59 proc.), naujų sprendimų ir produktų kūrimas (36 proc.). Dvi iš trijų (66 proc.) verslo įmonių Baltijos šalyse į investicijas IT srityje žvelgia kaip į strateginį įrankį pasiekti bendrovės tikslams. Tiek pat jų mano, kad per artimiausius trejus metus iššūkiu bendrovėms taps turimų sistemų atitikimas sparčiai kintančioms IT technologijoms.

REKLAMA

Nors duomenų valdymas suprantamas kaip konkurencinis pranašumas, trečdalis (35 proc.) apklausoje dalyvavusių įmonių atsakė šiuo metu neketinančios diegti didelių duomenų valdymo technologijos. Kaip ir didžiajai daliai verslo sprendimų priėmimų, svarbiausias lemiamas faktorius yra įmonės biudžetas (77 proc.). Kitas svarbus kriterijus – sėkmingų pavyzdžių rinkoje nežinojimas ar neįrodytas investicijos pelningumas (53 proc.)

Šiemetiniame EMC forume Vilniuje dalyvavo per 200 įmonių IT sprendimų priėmėjų, vadovų ir specialistų. Forumas Lietuvoje įvyko jau trečią kartą. Tai kasmetinis EMC renginys, vykstantis per 30 šalių visame pasaulyje, sakoma pranešime.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų