„Bachmuto vaiduoklis“ skaičiuoja, kad jo vadovaujamas to paties pavadinimo snaiperių būrys per devynis šių metų mėnesis nukovė 558 rusų karius, rašo „The Daily Mail“.
Būrio vadas taip pat tvirtina, kad jo komandai pavyko įgyvendinti vieną sunkiausių operacijų, kuri buvo atlikta didžiuliu atstumu nuo taikinio – maždaug 2,5 km. Tai tris kartus viršija aukščiausio pasaulio pastato – „Burj Khalifa“ – aukštį.
„Bachmuto vaiduoklis“ atvirauja, kad jo būrys paprastai medžioja vienus svarbiausių taikinių Rusijos ginkluotųjų pajėgų gretose, o operacijų atstumas dažniausiai siekia apie 750 metrų, t. y. būtent per tokį atstumą snaiperiai įveikia savo taikinį.
Tyko ir po 16 valandų
Beje, dažnai šis snaiperių būrys veikia Ukrainos kontrpuolimo priešakyje.
„Kai planuojamas puolimas ar kontrpuolimas, mūsų užduotis yra pirmiausia įžengti ir išvalyti teritoriją“, – leidiniui pasakojo „Bachmuto vaiduoklis“, būrio vadas.
Būrio snaiperiams vienoje pozicijoje gerai užsimaskavus dažnai tenka tykoti iki 16 valandų per parą. Pagrindinis jų ginklas – amerikietiškas šautuvas Barrett M107A1; jie taip pat naudoja Barrett MRAD ir kai kuriuos ukrainietiškus modelius, įskaitant UAR-10 ir Snipex Aligator.
Vis dėlto būtent Barrett M107A1 yra grėsmingiausias „Bachmuto vaiduoklių“ būrio ginklas – jo poveikio zona yra 2,2 km, o maksimalus nuotolis – 4 km.
Nukautus taikinius snaiperiai registruoja elektroniniu būdu, naudodami šautuvų taikiklius. Tiesa, sėkminga likvidacija užfiksuojama tik tuomet, jei nukautas taikinys savo pozicijoje išlieka nuo trijų iki penkių valandų.
Darbe – jokios romantikos
Būrio vado teigimu, šis alinantis darbas gali psichologiškai palaužti žmogų.
„Tai nepanašu į amerikietiškus filmus, kuriuose romantizuojamas snaiperio darbas“, – paaiškino jis ir pridūrė, kad didžioji dalis darbo yra išgyvenimas.
„Mokotės skaičiuoti, užsiimate matematika. Mokotės maskuotis, tyrinėjate aplinką. Galite būti puikus šaulys, bet jei nemokėsite išgyventi, tai neturės jokios prasmės“, – pažymėjo „Bachmuto vaiduoklis“.
Anot jo, snaiperių darbas tęsiasi visą parą – ir dieną, ir naktį. Septynias dienas per savaitę.
„Tu visiškai išsekęs, iš tavęs išspausti visi syvai“, – pridūrė būrio vadas.
Grįžę iš misijų snaiperiai stengiasi, kad jų gyvenimas būtų bent kiek panašus į normalų, pavyzdžiui, „Bachmuto vaiduoklis“ stengiasi kuo dažniau skambinti savo mažajai dukrai, o laisvalaikiu kuria ir atlieka dainas.
Būrio nuotaiką palaiko jų mylimas haskis Lola, kurį snaiperiai vadina geriausiu antidepresantu.