Apie susitarimą paskelbė Niujorko, Kalifornijos ir keturių kitų valstijų prokurorai.
Kiek anksčiau bendrovė sudarė panašų susitarimą su 34 JAV valstijomis, sutikdama sumokėti 438,5 mln. JAV dolerių.
„Juul“ sukėlė visuomenės sveikatos krizę visos šalies mastu, suteikdama prieigą prie priklausomybę sukeliančių produktų nepilnamečiams ir įtikinėdama juos, kad šie produktai nėra kenksmingi – o šiandien įmonė moka kainą už padarytą žalą“, – pareiškė Niujorko generalinė prokurorė Letitia James (Letiša Džeims).
Generalinė prokurorė patraukė gamintoją į teismą 2019 metų lapkritį, teigdama, kad bendrovė glamūrizavo rūkymą, kūrė „vaisinius, saldžius ir mėtų“ skonius, skirtus jaunimui pritraukti, ir klaidino vartotojus dėl siūlomų produktų saugumo.
Pasak prokuratūros pranešimo spaudai, pagal susitarimą gautos lėšos bus naudojamos programoms, skirtoms atgrasyti nepilnamečius nuo elektroninių cigarečių naudojimo, remti.
Be to, ketinama taikyti apribojimus parduotuvėse parduodamiems produktams ir nustatyti amžiaus tikrinimo reikalavimus įsigyjant produktus internetu.
Bendrovei taip pat uždrausta reklamuoti gaminius jaunimui bei siūlyti nemokamų pavyzdžių vartotojams, o kai kuriose parduotuvėse gamintoja privalės reguliariai tikrinti atitiktį reikalavimams.
Kitos valstijos, prisijungusios prie ieškinio ir susitarimo, yra Koloradas, Ilinojus, Masačusetsas ir Naujoji Meksika.
Savo svetainėje „Juul“ susitarimą apibūdino kaip „dar vieną svarbią mūsų įsipareigojimo išspręsti įmonės praeities problemas dalį“.
„Šiuo susitarimu artėjame prie visiško bendrovės istorinių teisinių iššūkių sprendimo ir tikrumo dėl mūsų ateities užtikrinimo“, – pridūrė bendrovė.