Bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“ pasiūlė galimybę bilietus į renginius, prekes bei paslaugas įsigyti internetu išsimokėtinai. Labai dažnai į koncertus bilietų kaina gali pakilti iki kelių šimtų eurų, o tokia suma iškart įkandama ne kiekvienam. Vis dėlto, pasak Finansų ir kreditų valdymo asociacijos prezidento Mariaus Jansono, taip atsiranda žalinga kultūra, kur žmogus nebejaučia pinigų vertės.
„Labai keista, kad daug žmonių Lietuvoje pasiduoda tokiam baldų, automobilių ir net tokių smulkmenų kaip bilietų ar atostogų pirkimui. Bankai šiuo atveju labai sistemingai dirba, siūlydami kredito korteles, algų mokėjimus į korteles. Valdžia taip pat skatina, kad būtų atsiskaitoma ne grynaisiais pinigais ir atsiranda tokia žalinga kultūra, kai žmogus pakimba virtualių pinigų erdvėje ir pradeda nebejausti pinigų“, - portalui tv3.lt sakė ekspertas.
Tuo tarpu bendrovės „Tiketa“ vadovas Anrius Žiauberis teiga, kad taip pramogos taps prieinamesnės didesnei daliai žmonių, mat bilietai labai greitai brangsta.
„Norime, kad pramogos būtų prieinamos dar daugiau gyventojų. Bilietai į tarptautinių garsenybių koncertus Lietuvoje bei užsienyje kainuoja išties nemažai, tad kol suma sutaupoma, bilietai pabrangsta arba jų prekyboje nebelieka. Įsiklausę į pirkėjų poreikius, pasiūlėme bilietų lizingo paslaugą. Dabar kiekvienas galės nusipirkti bilietą į renginį, o už jį sumokėti dalimis“, – komentavo bendrovės siųstame pranešime spaudai jis.
Pasak M. Jansono, toks skatinimas vartoti yra kapitalizmo išraiška, mat taip užtikrinamas prekių ir paslaugų judėjimas.
„Galima lizingu nusipirkti už tūkstantį eurų televizorių ir dar 200 eurų sumokėti vien palūkanų. Galima atsidžiaugti senu televizoriumi, atsidėti po 100 eurų ir sutaupyti naujam televizoriui savomis lėšomis. Bent jau anksčiau taip buvo taupoma. Mūsų karta taip nebesielgia, o ekonomistai gali pasakyti, kad kapitalizme tai yra normalu, mat žmonių vartojimas užtikrina prekių judėjimą“, - svarsto jis, vadindamas tai profesionalų darbu, kai kredito įstaigos „kiša klientus į savo kišenę“. Eksperto teigimu yra tik vienas atvejis, kai skolintis nėra žalinga.
„Juokas juokais, bet tik laidotuvių atveju galima skolintis. Žinai, kad žmogų reikia gražiai palaidoti ir giminės neturi pinigų, tada galima“, - dėsto M. Jansonas.