• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sodininkė Lorraine Ballato pasidalijo, kaip geriausia apsaugoti hortenzijas žiemai, nes sparčiai artėja pirmosios šalnos, o jų paruošimui liko vos kelios savaitės.

Sodininkė Lorraine Ballato pasidalijo, kaip geriausia apsaugoti hortenzijas žiemai, nes sparčiai artėja pirmosios šalnos, o jų paruošimui liko vos kelios savaitės.

REKLAMA

Atėjęs lapkritis sodininkams primena, kad lieka vos kelios savaitės paruošti sodus žiemai, įskaitant ir hortenzijas.

Jei dirva visiškai įšąla, hortenzijų šakos ir pumpurai gali visiškai išdžiūti, nes šaknys netenka vandens. Tai reiškia, kad kitais metais augalas nežydės arba net žus šaltuoju metų laiku, rašo mirror.co.uk.

Sodininkė ir hortenzijų ekspertė Lorraine Ballato pasidalijo patarimais, kaip padėti hortenzijoms išgyventi žiemą.

Prieš žiemą reikia persodinti

L. Ballato pasiūlė persodinti hortenziją į labiau apsaugotą vietą, tačiau įspėjo, kad augalams reikia bent šešių savaičių, kad įsišaknytų iki šalčių. Be to, šalia hortenzijos galite pasodinti kitą gėlę, kad apsaugotumėte ją nuo šalnų.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei galite pasodinti augalą su žiemą išliekančia lapija, pavyzdžiui, azaliją, rododendrą ar spygliuočius, kurie apsaugos jūsų hortenziją, padarykite tai dabar, – rašė ji tinklaraštyje. – Tik atkreipkite dėmesį į būsimą šaknų konkurenciją dėl vandens.“

REKLAMA

Taip pat reikės nuvalyti visus nukritusius lapus aplink augalo kamieną, kurie neleis patekusioms grybelių sporoms peržiemoti ir pavasarį užkrėsti augalą.

L. Ballato pasiūlė dar keletą svarbių patarimų sodo entuziastams. „Dabar kaip tik yra puikus metas pridėti šiek tiek mulčio, kad išsaugoti drėgmę ir neleisti augalui perkaisti šiltuoju metų laiku“, – rašė ji.

Pasak sodininkės, mulčiavimas, t. y. dirvos padengimas tokiomis medžiagomis kaip kompostas, šiaudai ar žievė, padeda išlaikyti drėgmę ir apsaugoti augalus nuo atšiaurių oro sąlygų. Ji taip pat pabrėžė, kad geriausias būdas apsaugoti hortenzijas žiemą – naudoti krūmų dangą, kuri ne tik izoliuoja augalą, bet ir puikiai apsaugo augalus nuo ledo ir sniego.

REKLAMA
REKLAMA

„Apdengtas augalas žiemos šiltesnėje zonoje, – pridūrė ji. – Jis bus apsaugotas nuo šalčio ir svyruojančių temperatūrų, kurios gali sunaikinti žiedų pumpurus.“ Hortenziją uždenkite tik tada, kai ji numes visus lapus – taip augalas parodo, kad jis pasiruošė žiemos miegui.

Taip pat labai svarbu žinoti savo hortenzijų amžių, nes senesni sumedėję augalai gali geriau atlaikyti šaltą orą, o jaunesnes hortenzijas būtinai reikės uždengti. Norintiems apsaugoti hortenzijas L. Ballato siūlo iš senų medinių padėklų suręsti savadarbius A formos rėmus, kurie neleis susikaupti sniegui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šaltesnėse vietovėse A formos rėmas yra puikus pagrindas brezentui ar izoliacinei dangai, – paaiškino ji. – Būtinai pritvirtinkite brezentą arba dangą virvele.“

Pasak sodininkės, galima naudoti ir uždangalą be rėmų, kuris paprastai pririšamas prie augalo pagrindo, o jį lengvai įsigysite eparduotuvėje.

L. Ballato patarė sodininkams neatidėlioti ir pabrėžė savalaikės apsaugos svarbą. „Nelaukite paskutinės minutės, kai pritrūks laiko pasirūpinti uždangalais ar rėmais, – perspėjo ji. – Niekada nežinote, ar dar rasite jų parduotuvėse ir kiek laiko turėsite pasiruošti.“

„Kai įsigysite rėmus ar uždangalus, kuo greičiau kibkite į darbą, – paragino ji. – Be to, maloniau dirbti lauke, kol temperatūra dar nėra labai nukritusi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų