BNS vyriausiasis redaktorius Vaidotas Beniušis mano, kad tokiu būdu abu kandidatai bando išryškinti savo privalumus ir konkurentų silpnesnes savybes.
„Šiame kontekste Šimonytės štabas be abejo bando nukreipti dėmesį pirmiausia ne į jos, o į Gitano Nausėdos finansus. Keldami klausimą, ar būdamas nepriklausomas nuo partijų jisai gali būti nepriklausomas ir nuo stambaus verslo. Tai reikia vertinti per rinkiminės kovos prizmę“, – TV3 žinių studijoje situaciją komentavo politikos žinovas.
Jis taip pat įvardijo, kokius savo bruožus rinkiminėje kovoje bando paryškinti abu kandidatai.
„Kalbant apie skirtumus jų šiek tiek yra, visų pirma tai liečia asmenines savybes. Šimonytė yra tokia aštresnė, kandesnė, jos rėmėjų akimis atviresnė, sąžiningesnė. Nausėda yra santūresnis, jo rėmėjų akimis solidesnis, prezidentiškesnis. Jeigu kalbėtume apie nepriklausomybę, Nausėda sako, kad yra neremiamas partijų, yra vienintelis nepriklausomas kandidatas, lygiai visiems teisingas. Šimonytės rėmėjai sako, kad jis yra nepriklausomas ne tik nuo partijų, bet galbūt ir nuo vertybių, bando sakyti, kad jis yra nenuoseklus ar galimai galės būti įtakojamas kažkokio stambesnio verslo. Tai yra pagrindinės skirtys“, – analizavo jis.
Anot V. Beniušio, likus savaitei iki rinkimų abu kandidatai turi realius šansus laimėti, o aštrių pasisakymų artimiausiomis dienomis turėtų daugėti.
„Ta persvara nėra tokia drastiška, kad kažkuris štabas turėtų galimybę nuleisti rankas ir sakyti, kad viskas jau yra aišku.
Apklausos rodo, kad tie procentiniai skirtumai galėtų būti kažkur 54 ar 55 procentai vieno kandidato naudai, bent iki šiol apklausos rodė galimą Nausėdos pirmavimą. Kita vertus tą tendenciją pakeisti reikėtų labai stiprios žinios, todėl aš manau, kad tų žinių bus bandoma įsukti ir artimiausios dienomis“, – teigė BNS vyriausiasis redaktorius.
Visą pokalbį žiūrėkite: