Ispanų mokslininkai teigia išradę elektroninį „šunį pėdsekį“, kuris pauostęs žmogų gali nustatyti jo tapatybę. Sakoma, kad ši sistema ateityje galėtų pakeisti pirštų antspaudus ir akies rainelės skenavimą. Madrido politechnikos universiteto Biometrijos, biosignalų ir apsaugos tyrėjų grupė kartu su „Ilia Sistemas SL“ atstovais tvirtina, kad sistemos tikslumas yra 85 %.
„Žmogaus kvapo sudėtyje yra nekintančių elementų, be to, kiekvieno kvapas – unikalus, tad įmanoma atpažinti asmenį didesniu nei 85 % tikslumu. Tokie aukšti rezultatai leis patobulinti šiuo metu naudojamus gana agresyvius biometrinius būdus asmens tapatybei nustatyti,“ – teigia tyrimų grupės nariai.
Sistema laikui bėgant galėtų būti įdiegta oro uostuose, naujieji jutikliai galėtų identifikuoti asmenį jam kertant keleivių patikros punktą.
Šiandien daugelyje oro uostų ar pasienio kontrolės punktų asmens tapatybė nustatoma pagal fizinį ir mūsų tapatybės kortelės arba paso nuotraukos panašumą. Nors naujus elektroninius pasus yra sunku padirbti, biometrinių metodų naudojimas nustatant asmens tapatybę padidina saugumą pasienio kontrolės punktuose.
Tokių biometrinių metodų kaip akies rainelės skenavimas ar pirštų antspaudų tikrinimas klaidų tikimybė itin maža, tačiau jie paprastai žmonėms asocijuojasi su nusikaltėlių identifikavimu, tad paprašyti žmonės atlikti šią procedūrą tai daro itin nenoriai. Tuo tarpu naudojant veido atpažinimo techniką išauga klaidų tikimybė.
Kaip teigia tyrimų grupė, sukurti žmogaus atpažinimo pagal kūno kvapą metodą paskatino kraujasekiai šunys. Atpažinimas pagal kūno kvapą nėra naujas dalykas – jau daugiau nei šimtmetį šį metodą naudoja policijos pajėgos ir rasti žmogų pagal jo kvapą treniruoti kraujasekiai šunys.