Kaip sako Tarptautinio strateginių studijų instituto ekspertas Timothy Wrightas, bandant naujas sistemas visada reikia tikėtis klaidų, tačiau ne tokio didelio masto. Anot jo, raketa galėjo sprogti dėl problemų su skystojo kuro varikliu.
Sprogimas parodo padėtį Rusijoje
Karo studijų instituto ekspertas Georgeas Barrosas mano, kad kraterio skersmuo po raketos sprogimo turėtų būti bent 62 metrai.
Miuncheno Bundesvero universiteto raketų ekspertas ir dėstytojas Markusas Schilleris pridūrė, kad „Sarmat“ sprogimas aiškiai parodo tikrąją padėtį Rusijoje, kuri nėra gera.
Ekspertai priduria, kad raketose paprastai naudojamas kietasis kuras, tačiau Rusija savo amunicijai naudoja tik skystąjį kurą. Taigi, prieš paleidimą raketos turi būti papildytos degalais, o tai kelia didžiulę riziką.
Raketa RS-28 „Sarmat“ (NATO koduotėje vadinama „Satan II“, „Šėtonas II“) yra vienas iš naujausių Rusijos branduolinės ginklų, apie kurio tariamai sėkmingą išbandymą 2022 m. balandžio 20-ąją paskelbė Rusijos kariuomenė. Pentagono teigimu, ši raketa nekelia didesnės grėsmės JAV ar šalims sąjungininkėms.
V. Putino teigimu, ši raketa „neturi analogų pasaulyje“ ir gali pasiekti bet kurį taikinį nenumušta. Jos numanomas veikimo nuotolis yra 10-18 tūkst. kilometrų. Taip pat deklaruojama, kad raketa gali pasiekti hipergarsinį greitį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!