,,Yra rūgštus vanduo, deguonies mažiau ir kenkia aplinkai. Ir valymo įrenginiams. Tai pasiūlyta aplinkos ministerijos, kad pirmoj eilėj reikia nurūgštinti vandenį. Padaryti šarmingesnį“, - pasakoja Radviliškio rajono savivaldybės aplinkos specialistė Valentina Grinienė.
Į gamyklos teritoriją atvežta 15 tonų kalkių. Pagal poreikį jos bus pilamos ne tik į labiausiai užterštą vietą, bet ir į upelį bei tvenkinius, kur vanduo subėga.
,, Neturėtų būt jokios žalos. Šiaip jos naudojamos žuvininkystėje tvenkiniuose, išsodina fosforą, kad vandens žydėjimas būtų mažesnis, nemanau, kad kažkas blogo būtų“, - tvirtina aplinkosaugininkas Mingaila Saulevičius.
Kalkės pilamos ir dėl to, kad valytųsi nuotėkų valymo įrenginiai. Juos buvo užkimšę iš gaisro atplaukę suodžiai, sutrikus valymo procesui užterštas vanduo plūstelėjo į gretimo rajono tvenkinius, kur dešimtys tonų žuvies tiesiog išplaukė pilvais į viršų.
„Nors šiandien tas vandens PH susinormalizavo beveik, tačiau dėl prevencinių priemonių ir žiūrint į priekį bus apipilta teritorija, bus išvalyti mūsų valymo įrenginių vamzdžiai, pradėsim teikti kitoms įmonėms paslaugas kanalizacijos“, - sako Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis.
Be to, kad gaisrui gesinti nuomota technika, į orą pakeltas kariškių sraigtasparnis, tvenkiniuose išgaišo žuvys, nukentėjo trys šalia gamyklos gyvenančios šeimos ir jų turtas, štai dar išlaidos ir 15-kai tonų kalkių. Savivaldybė vos spėja skaičiuoti, kiek ir ko dar prireiks.
Nors ne kartą pirštu baksnota į tai, kad gamykla, susikrovusi penkiaaukščio dydžio pjuvenų krūvą peržengė ne tik priešgaisrines, bet ir sveiko proto ribas, direktorius tylėjo. Per visą ekstremalios situacijos laikotarpį prabilo pirmą kartą.
Ikiteisminį tyrimą pradėjo ir prokuratūra. Dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo per neatsargumą. Ir dėl taisyklių nesilaikymo. Ekstremali situacija Radviliškyje neatšaukta.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.