• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Pietryčių Azijos šalių grįžo pirmieji Lietuvos turistai, savo akimis matę stichijos siautėjimą. Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, nuo stichinių nelaimių nukentėjusiuose Pietryčių Azijos regionuose buvo 112 lietuvių. Duomenų apie nukentėjusius ar žuvusius lietuvių turistus nėra, tačiau pareigūnams dar nepavyko susisiekti su 15 tautiečių.

REKLAMA
REKLAMA

Dingusiųjų pavardės vakar dar nebuvo viešai skelbiamos.

Į Lietuvą vėlyvą pirmadienio vakarą sugrįžo pirmieji turistai, kurie tapo tragedijos liudininkais. Jie sunkiai rinko žodžius, norėdami papasakoti tai, ką patyrė.

REKLAMA

Verslininkas Marius Vaupšas savo kailiu pajuto, kad prasidėjus žemės drebėjimui svarbiausia gelbėti gyvybę. "Turbūt nemaniau, kad mirsiu, todėl gyvenimas neprabėgo prieš akis. Tačiau tai didelis sukrėtimas", - sakė vyriškis.

Vaupšų šeima su dukromis Marija ir popdainininke Luka į Šri Lanką vyko kalėdinių atostogų. "Galite įsivaizduoti - atostogos, sotūs pusryčiai, paplūdimys, ir staiga tas saldus poilsis virsta cunamiu", - “Lietuvos žinioms” pasakojo Vaupšas. Į Lietuvą jo šeima grįžo be bagažo. "Šri Lanką palikome vilkėdami paplūdimio uniformą, apsiavę šlepetėmis", - sakė jis. Vaupšams pavyko išsaugoti tik dokumentus ir banko korteles.

REKLAMA
REKLAMA

Iš cunamio nuniokotų Maldyvų vakar parskridusi klaipėdietė Kristina Kekytė sakė, jog nuo pražūties ją skyrė tik penkios minutės, po kurių ji su draugu turėjo panerti į vandenyną, kuriuo jau artėjo cunamis.

Kristina pasakojo, kad požeminius smūgius nedidelėje Full Moon saloje pajuto gruodžio 26-osios rytą, apie šeštą valandą. Turistai ir vietiniai buvo nustebę, tačiau smūgiai po kelių minučių liovėsi, ir gyvenimas vėl tekėjo įprastu ritmu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kelių metrų aukščio banga į Full Moon salą rėžėsi apie pusę dešimtos ryto. Mergina tuo metu nardymo centro tualeto kabinoje vilkosi aprangą. Pravėrusi duris ji išvydo milžinišku greičiu artėjančią didelę bangą.

Išgąstis merginos nesukaustė - ji griebė vaizdo kamerą ir fiksavo viską, kas tuo metu vyko. „Vietiniai gyventojai buvo visiškai pasimetę: ropštėsi į palmes, ant baldų, karštligiškai krovėsi mantą. Saloje vyravo chaosas. Gelbėjimo liemenes pirmiausia dalino vietiniams gyventojams“, - pasakojo Kristina

REKLAMA

„Vaizdas buvo kraupus - visur voliojosi šiukšlės, lovos. Maldyvai yra atokiau nuo drebėjimo epicentro. Be to, salas apsaugojo jas juosiantys koraliniai rifai“, - sakė ekologijos mokslus baigusi mergina.

Atvykusi į savo namelį Kristina vos begalėjo jį pažinti - balkonas buvo tiesiog nuplėštas, viduje - pilna vandens, visi asmeniniai daiktai permirkę. Laimei, mergina išsaugojo dokumentus.

REKLAMA

Turistai vėliau buvo nugabenti į restoraną salos viduryje. Tuo metu buvo dingusi elektra bei telefono ryšys, tad labiausiai visus kankino nežinomybė.

„Daugybę kartų bandžiau telefonu susisiekti su artimaisiais, ir vis veltui. Su mama pavyko pakalbėti tik popiet“, - pasakojo “Klaipėdai” Kristina.

Maldyvų oro uoste pirmadienį merginai teko praleisti maždaug šešias valandas - bilietą ji gavo tik per stebuklą. Kristinos teigimu, žmonės lėktuve, kuris skrido į Vieną, elgėsi gan ramiai. Keleivių sveikatą tikrino du gydytojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viešbutyje Vienoje Kristina neįstengė užmigti - visą vakarą praleido prie televizoriaus gaudydama naujienas iš katastrofos vietų.

„Tik tuomet supratau, į kokį pavojų buvau patekusi. Jaučiuosi lyg gimusi antrą kartą“, - tikino klaipėdietė.

Tik nedaugelis iš stichijos nusiaubtose Azijos šalyse atostogavusių lietuvių grįžta namo anksčiau laiko. Beveik šimtas turistų tęsia atostogas, nes jiems negresia joks pavojus, rašo “Kauno diena”.

Didžiąją dalį Pietų Azijos pakrančių nusiaubusio cunamio aukų skaičius antradienį perkopė 63 tūkst. ir, pareigūnų teigimu, dar gali smarkiai išaugti.

ELTA, “Klaipėda”, “Lietuvos žinios”, OMNI naujienos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų