Todėl nenustebino, kad šiandien vykusiame ECB susitikime visos banko vykdomos monetarinės politikos palūkanų normos išliko nepakeistos. Kur kas svarbiau buvo ECB vadovo M. Draghi komentarai spaudos konferencijoje. Tuo tarpu paskutiniai euro zonos makroekonominiai duomenys nedžiugino. Išankstiniais duomenimis, metinė infliacija birželio mėnesį, pagal suderintą vartotojų kainų indeksą, sudarė 0,5 proc. ir išliko stipriai nutolusi nuo ECB „šiek tiek mažiau už 2 proc.“ taikinio. Nedarbo lygis gegužės mėnesį nors ir smuktelėjo 0,1 proc. punkto iki 11,6 proc., visgi tebėra netoleruotinai aukštas. Mažmeninės prekybos metinis augimas gegužės mėnesį sumenko iki 0,7 procentų.
Šiandien, aptardamas operatyviuosius makroekonominius euro zonos duomenis, Mario Draghi pažymėjo, kad birželio mėnesį pristatytų priemonių poveikis ekonomikai bus reikšmingas, reikia tik kantrybės. Taip pat Draghi atskleidė tikslinių ilgalaikių refinansavimo operacijų (TLTRO) programos detales. Svarbu, kad TLTRO bus nukreiptos paskatinti nefinansinių įmonių, ypač mažų ir vidutinių, kreditavimą. TLTRO nebus skirtas nekilnojamo turto ir valstybiniam sektoriams. ECB vadovas patvirtino, kad centrinis bankas toliau ruošia aktyvais paremtų vertybinių popierių (ABS) pirkimo programą, kas reikštų kiekybinį skatinimą euro zonoje. Euro zonoje finansuotų ABS kiekis sudaro 1,4 trilijoną eurų, kas yra pakankama ECB dalyvavimui šioje rinkoje. Draghi taip pat sutiko, kad euras vis dar išlieka stiprus JAV dolerio atžvilgiu, tačiau tą lemia žemos palūkanų normos ir kiekybinis skatinimas pačioje JAV. Stiprus euras buvo išskirtas kaip vienas iš pagrindinių veiksnių, mažinusių euro zonos infliaciją.
JAV ekonomikai stiprėjant, o tą patvirtino taip pat šiandien išėjęs darbo pranešimas JAV, euras turėtų smukti dolerio atžvilgiu. Tikint, kad ir kitos ECB priemonės bus nors iš dalies veiksmingos, euro zonos augimas pamažu turėtų atsitiesti po ilgo letargo.