Bendrovė „Microsoft“ glaudžiai bendradarbiauja su JAV slaptosiomis tarnybomis leisdama joms sekti savo paslaugų vartotojus ir padėdama apeiti savo pačios šifravimo kodus, kuriais saugomas vartotojų informacijos privatumas. Apie tai, remdamasis buvusio JAV Nacionalinio saugumo agentūros (NSA), atsakingos už elektroninę žvalgybą, darbuotojo Edwardo Snowdeno žodžiais, pranešė britų dienraštis „Guardian“.
Tai jau antroji E. Snowdeno liudijimų, atskleidžiančių JAV vykdomo interneto vartotojų sekimo mastą talkinant didžiausioms interneto paslaugų bendrovėms, dalis. Pasak „Guardian“, tvirtindamas apie uolų „Microsoft“ talkinimą Amerikos specialiosioms tarnyboms šnipinėjant savo pačios klientus, E. Snowdenas remiasi visiškai slaptais dokumentais, kurie dabar prieinami ir dienraščio žurnalistams. Jo teigimu, „Microsoft“ NSA suteikdavo prieigą prie užšifruotos vartotojų informacijos.
Pasak dienraščio, jis disponuoja E. Snowdeno perduotais dokumentais, kurie patvirtina, kad „Microsoft“ padėjo NSA apeiti savo šifravimo kodus, kad ši slaptoji tarnyba galėtų skaityti vartotojų susirašinėjimą internetinių pokalbių pavidalu naujajame „Outlook.com“ portale. Šios specialiosios tarnybos agentai taip pat turėjo prieigą prie „Outlook.com“ vartotojų elektroninio pašto (įskaitant „Hotmail“) dar iki jį užšifruojant.
Be to, pranešama, kad „Microsoft“ šiemet bendradarbiavo su Federaliniu tyrimų biuru (FTB), kad NSA būtų suteikta lengvesnė prieiga per PRISM interneto šnipinėjimo sistemą prie bendrovės debesų kompiuterijos paslaugos „SkyDrive“, kuria šiuo metu naudojasi daugiau nei 250 mln. vartotojų visame pasaulyje. Viename iš perimtų NSA dokumentų taip pat teigiama, kad nuo 2011 m. vasario ši agentūra praėjo gauti „Skype“ paslaugos metaduomenis.
Šiuose ir kituose dokumentuose, pasak dienraščio, apibūdinami Silicio slėnyje įsikūrusių IT kompanijų bendradarbiavimo su JAV slaptosiomis tarnybomis mastai šnipinėjant interneto vartotojus.
„Microsoft“ labai greitai sureagavo į šią „Guardian“ publikaciją paneigdama visus jai mestus kaltinimus pažeidinėjant vartotojų privatumą. Dienraščiui pateiktame „Microsoft“ pareiškime sakoma, kad bendrovė remiasi tvirtais principais nagrinėdama JAV federalinės valdžios reikalavimus pateikti informaciją apie savo klientus. Bendrovės atstovų teigimu, tokie duomenys pateikiami tik teismo sprendimu. Be to, visi tokio pobūdžio reikalavimai esą kruopščiai nagrinėjami ir atmetami, vos tik kyla abejonių dėl jų teisėtumo.