Šių įstaigų atstovai teigė, kad jei bus priverstos užsidaryti, dėl to kentės pacientai, mat planinių procedūrų ir tyrimų laukimo laikas dėl eilių pailgės keliais mėnesiais, o norint patekti pas šeimos gydytoją teks nusiteikti kelių savaičių laukimui. Be šių nepatogumų, pacientams dar gali išaugti laiku nediagnozuotų susirgimų skaičius, kas turės įtakos ne tik gydymo kaštų augimui, bet ir paveiks mirtingumo didėjimą.
Reaguodama į situaciją Liberalų sąjūdžio frakcija vasario 7 d. surengė apskritojo stalo diskusiją Seime – „Sveikatos apsauga Lietuvoje: tarp reformų ir eksperimentų“.
Diskusijoje dalyvavęs Eligijus Masiulis, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas, teigė, kad susirinkimo proga nėra labai smagi: „Pastarųjų savaičių sveikatos apsaugos ministro pareiškimai ir iniciatyvos yra nukreiptos į esamos sveikatos sistemos griovimą. Kai bandoma griauti vietoje to, kad būtų kuriama, vargu, ar tai galima vadinti reforma. Ministro pasisakymai jau dabar padarė žalos tiek pacientams, tiek medikų bendruomenėms. Niekas be mokesčių mokėtojų neturi teisės spręsti, kaip bus panaudoti pinigai.“
Anot kalbėtojo, V. Andriukaičio radikalūs veiksmai kelia nerimą ir sunku įsivaizduoti, kas nutiktų, jei tai taptų tiesa. „Netikiu, kad Vyriausybės programoje įvardyti gražūs siekiai – didinti sveikatos paslaugų prieinamumą, gerinti medikų darbo sąlygas ir pan. bus pasiekti būtent tokiais veiksmais. Panašu, kad tokie viešojoje erdvėje sklandantys pasiūlymai yra pats tiesiausias kelias griauti sveikatos sistemą.“
E. Masiulio teigimu, akivaizdu, kad dabar surenkamų mokesčių sveikatos prieinamumui užtikrinti nepakanka, tačiau radikalus pinigų srautų perskirstymas įneštų dar daugiau sumaišties ir privačių gydymo įstaigų prognozės apie pacientų eiles išsipildytų.