Socialdemokratų siūlymas įvesti progresinį gyventojų mokestį yra nerimtas, mano Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.
„Socialdemokratai tai galėjo padaryti jau daugybę kartų, kai valdė šalį. Tačiau būdami valdžioje jie tik imitavo šį procesą, nes patys suprato, kad naujo mokesčio įvedimas neduos jokios naudos. Todėl naują jų pasiūlymą reikėtų vertinti tik kaip pigų politikavimą“, - sakė E.Masiulis.
Mokesčių sistemos keitimą Liberalų sąjūdžio lyderis laiko dar vienu bandymu padidinti biudžeto pajamas prisidengiant gražia idėja, kad „turtingieji“ turėtų mokėti daugiau.
Tačiau patvirtinus socialdemokratų siūlymą naujas mokestis būtų užkrautas ant žmonių, per mėnesį uždirbančių „į rankas“ apie 3 tūkst. litų. Įvertinus pasikeitusį gyventojų pajamų mokesčių tarifą tokių žmonių atlyginimas realiai sumažėtų nuo 3000 iki 2400-2300 litų per mėnesį.
„Dėl to labiausiai kentės jaunimas, iniciatyvūs ir kūrybingi žmonės, kurie dar neemigravo, mokosi, stengiasi tobulėti ir uždirba šiek tiek daugiau nei šalies vidurkis. Žodžiu, atimsim pinigus iš tų, kurie dar kažką daro ir padalinsim tiems, kuriems patogiau gyventi su ištiesta ranka“, - socialdemokratų iniciatyvą komentavo E.Masiulis.
Jis mano, kad išaugusi mokestinė našta dar labiau sumažins Lietuvos patrauklumą tarp užsienio investuotojų, skatins aukštąjį išsilavinimą turinčių ir daugiau uždirbti norinčių žmonių emigraciją, mažins žmonių motyvaciją tobulėti, siekti karjeros. Be to padidinus mokesčių pinigų į valstybės biudžetą gali būti surinkta net mažiau nei iki šiol.
„Prieš keletą metų gyventojų pajamų mokestis Lietuvoje siekė 33 proc. Jo mažinimas valdantiesiems atrodė nerealus. Tačiau kai tai buvo padaryta, valstybės pajamos tik padidėjo, dirbę nelegaliai išlindo iš šešėlio. Socialinė atskirtis taip pat sumažėjo“, - sakė E.Masiulis.
Liberalas mano, jog norint mažinti socialinę atskirtį reikia skatinti žmonių verslumą, sudaryti sąlygas kurti naujas darbo vietas, o ne didinti mokesčius.