Grupė studentų iš užsienio šį rudenį lankė ne tik paskaitas, bet ir įvairias Lietuvos mokyklas bei nuoširdžiai džiaugėsi intriguojančią patirtį pasiūliusiomis studijomis mūsų šalyje.
Pasinaudoję Europos studentijos pamėgtos ERASMUS programos teikiamomis galimybėmis ir pasirinkę Lietuvoje jau keturioliktus metus sėkmingai veikiančią Tarptautinę teisės ir verslo aukštąją mokyklą, dešimt joje studijuojančių užsienio studentų savo laisvalaikį skyrė mūsų šalies moksleiviams.
Drauge su kitais TTVAM studentais, kupini jaunatviško įkvėpimo, energijos bei išmonės, jie surengė įsimintinus susitikimus dešimtyje Lietuvos profesinių ir vidurinių mokyklų bei gimnazijų Jonavos, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus miestuose ir rajonuose.
„Dalyvauti šiame projekte nusprendžiau, nes jis man pasirodė ir įdomus ir naudingas. Lankydamasis Lietuvos mokyklose dar artimiau susipažinau su šiuo kraštu, sužinojau daug naujų dalykų apie lygias galimybes ir žmogaus teisių apsaugą. Bet įdomiausia man buvo tai, jog pasikeitė mano paties tolerancijos sąvokos supratimas, pats tapau daug pakantesnis kito nuomonei ir požiūriui“, – teigia TTVAM teisę studijuojantis Edson Muniz Moreno, atvykęs iš Portugalijos.
Tolerancija, poreikis pažinti skirtingas kultūras bei įgyti įvairialypę patirtį, gebėjimas prisitaikyti prie nuolat ir itin greit kintančių sąlygų, aplinkybių, savanorystės bei mentorystės idėjos tapo šių susitikimų bei karštų diskusijų, žaidimų ir kitokių visiems dalyviams patrauklių edukacinių veiklų temomis.
Dalindamiesi šių susitikimų įspūdžiais, TTVAM studentai pasakojo, kad mokiniams labai rūpėjo ne tik svečių asmeninė specialybės, profesijos pasirinkimo patirtis, jų įspūdžiai apie studijas Lietuvoje, bet ir kitos tarptautinės dalinių studijų galimybės pagal ERASMUS mainų programą, noriai domėtasi įvairiais savanorystės aspektais bei retai mūsų visuomenėje girdima sąvoka ,,mentorius“. Nedidelis vyresnių klasių mokinių ir juos lankiusių studentų amžiaus skirtumas, nuoširdus lygiavertis bendravimas bei vyresniųjų jau šiek tiek didesnės patirties, brandesnių požiūrių aptarimas mentorystės idėją ne tik garsino, bet ir įgyvendino praktikoje. Juk kaip patys TTVAM studentai apibūdino: ,,mentorius – tai nuoširdžią atsakomybę už kitą jaučiantis, labai žingeidus, energingas, nesavanaudis žmogus, kuris tuo pačiu metu sugeba būti mama, tėčiu, broliu, sese, mokytoju ir geriausiu draugu viename asmenyje“.
Siekiant skatinti tarptautiškumą ir toleranciją šį projektą „Erasmus Lietuvos mokykloms“, kurį drauge su kitais projekto partneriais įgyvendino TTVAM, inicijavo Švietimo mainų paramos fondas kartu su Europos Parlamento Informacijos biuru Lietuvoje minint Europos savanoriškos veiklos metus.
Užsakymo nr. 1780