L. Eastwood iš pradžių džiūgavo, sužinojusi, kad laukiasi dvynukų, tačiau jos pasaulis sugriuvo, kai po aštuonių savaičių atlikto skenavimo paaiškėjo, kad vieno kūdikio neteko.
Tačiau 12 nėštumo savaitę slaugytoja Lara ir jos partneris 43 metų Danielis Turneris, fizioterapeutas, sulaukė kitos sukrečiančios žinios – žuvusio vaisiaus jos organizmas nereabsorbavo, rašo mirror.co.uk.
Itin reta būklė
Gydytojai jai diagnozavo dvynių molinį nėštumą. Tai reta būklė, kai sutrinkus kiaušialąstės vystymuisi, placenta auga nenormaliai, o vaisius nesivysto. Jai buvo patarta nutraukti nėštumą, tačiau Lara primygtinai reikalavo antros nuomonės.
Moteriai buvo pranešta, kad jai su dvyniais nustatytas dalinis molinis nėštumas – itin retas atvejis, kai kiaušialąstę apvaisina du spermatozoidai, todėl susidaro papildomas chromosomų rinkinys.
Visame pasaulyje žinomi tik 44 tokie atvejai, todėl gydytojas supažindino Larą su jos situacijos unikalumu. Nepaisydama rizikos, įskaitant galimybę, kad negyvas placentos audinys gali suvėžėti, moteris atsisakė nutraukti nėštumą.
Dabar, 36 nėštumo savaitę, jos ir kūdikio likimai dar nėra aiškūs.
„Jei pati nebūčiau medikė ir nebūčiau prižiūrėjusi pacientų su molinėmis ligomis, manau, kad būčiau priėmusi sprendimą nutraukti nėštumą, – apie savo patirtį pasakojo moteris. – Pasiryžau tik dėl savo užsispyrimo ir instinkto. Viliuosi, kad kūdikis gims sveikas“.
„Žinojau, ką tai gali reikšti“
Lara ir Danielis 2024 m. vasarį buvo be galo laimingi sužinoję, kad laukiasi dvynukų, ypač po to, kai patyrė tris persileidimus. Tačiau moteris pradėjo kraujuoti, ją vargino skausmai, nors ultragarso tyrimas buvo normalus ir rodė dvi plakančias širdeles.
Pora, jau auginanti trejų metų Oliverį, iškart po Velykų per aštuonių savaičių skenavimą sužinojo, kad vienas dvynys neišgyveno.
„Labai sielvartavau dėl to, kad vieno dvynio nebėra, – sakė ji. – Nenorėjau nė valgyti, bet puikiai suvokiau, kad valgyti privalau, nes kitas kūdikis tebėra manyje“.
12 nėštumo savaitę moteris ruošėsi dar vienam skenavimui, tikėdamasi pamiršti netektį ir sutelkti dėmesį į išgyvenusį kūdikį.
„Įėjau į kabinetą ir iš karto supratau, kad kažkas negerai, – pasakojo ji. – Išgirdau žodį molis. Žuvęs vaisius tebebuvo ten – organizmas jo nereabsorbavo. Žinojau, ką tai gali reikšti“.
Norėjo kito gydytojo nuomonės
Larai, kuriai pačiai teko prižiūrėti pacientes su moliniais nėštumais, teko rinktis – skubiai nutraukti nėštumą dabar, po savaitės arba atsisakyti jį nutraukti. Po eilės patirtų persileidimų moteris norėjo išgirsti ir kito gydytojo nuomonę.
Kitas gydytojas patvirtino, kad nėštumas yra molinis. Lara netikėjo, nes per visus keturis ultragarso tyrimus girdėjo širdelės plakimą, o tai jai sukėlė abejonių. Kitas specialistas svarstė, kad tai galėtų būti itin retas dalinis molinis nėštumas, taip vadinama triploidija su 69 chromosomomis – pasaulyje buvo užfiksuoti tik 44 tokie atvejai.
2024 m. gegužę jai buvo atlikta CVS procedūra – iš placentos paimtas audinio mėginys, kuris patvirtino diagnozę.
„Net nežinau, kaip aš apskritai funkcionavau, – prisipažino Lara. – Tiesiog atrodė, kad ir kur beeičiau, visur išgirsiu daugiau baisių naujienų. Sužinojome, kad nereabsorbuotas žuvęs vaisius gali išsivystyti į vėžį“.
Toliau laukė kiti iššūkiai
Atsižvelgiant į tai, kad paprastai po placentos pašalinimo atliekamas tyrimas, Lara tolesnio nėštumo metu susidūrė su išskirtiniais iššūkiais.
„Man nustatyta endometriozė, – aiškino ji. – Per penkis nėštumus praradau keturis kūdikius. Paklausiau gydytojo, ar yra tikimybė, kad kūdikį išnešiosiu ir jis atsakė, kad taip. Aš nusprendžiau rizikuoti ir nėštumo nenutraukti“.
„Jei šis kūdikis neišgyvens, aš bent jau žinosiu, jog padariau absoliučiai viską, kad jį išsaugočiau“, – sakė moteris.
Šiuo metu Lara atidžiai stebima ir artėjant 36 savaitei, kūdikio gimdymą vis dar gaubia nežinia, todėl ji negali iš anksto pasiruošti. Pasak jos, tai pats siaubingiausias nėštumas, nes ji nežino, ar kūdikis gims sveikas – tai paaiškės tik pagimdžius.
Dar neaišku, koks bus gimdymas
Lara, susidūrusi su unikaliu nėštumo iššūkiu, turi galimybę gimdyti natūraliai, nes jos kūdikis mirusią placentą nustūmė į šalį. Medikų komanda dar nenusprendė, ar leis gimdyti natūraliai, ar jai bus atliekama cezario pjūvio operacija.
Po gimdymo placenta bus ištirta, moteriai bus reguliariai atliekami šlapimo ir kraujo tyrimai, siekiant patikrinti, ar nėra vėžio požymių, dėl kurių gali prireikti nuo keturių iki šešių mėnesių trunkančio chemoterapinio gydymo.
„Tai bauginantis dalykas. Jei audinys išnyko, vadinasi, mano kūnas jį ištirpdė“, – sakė ji.
Ji pasiryžusi skleisti žinią apie savo retą nėštumo būklę ir kūdikio praradimo tikimybę. Jos iniaciatyva kuriamas „Rėkiančios vaivorykštės“ ženklas, kuris turėtų tapti plačiai atpažįstamu simboliu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!