Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis šiemet anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą rinkosi laikyti 18,4 tūkst. kandidatų, o prieš metus tokių abiturientų buvo 18,9 tūkst..
Ir nors šį egzaminą šiemet laikyti rinkosi mažiau abiturientų nei praėjusiais metais, anglų kalbos egzaminas yra populiariausias iš visų pasirenkamųjų.
Išėjo anksčiau laiko
Vilniaus Žemynos gimnazijoje ne visi abiturientai anglų kalbos egzaminą rašė iki pat pabaigos – dalis išėjo anksčiau laiko. Naujienų portalo tv3.lt kalbinta abiturientė pasakoja, kad išėjo anksčiau laiko, nes egzaminas buvo lengvesnis, nei tikėjosi.
„Nebuvo sunku, tikrai, netgi gana lengva. Esė buvo apie influencerius – labai lengva tema šiais laikais. Žiauriai lengva tema, tikrai labai daug ką galima parašyti.
Temos tikrai geros, laiškas buvo irgi labai lengvas – apie jaunimo konferenciją, pristatyti savo regioną. Klausymas buvo gana sunkus, bet čia nieko nuostabaus.<…> Tikiuosi surinkti virš 60 proc.“, – sakė Laura.
Lengviausia – rašymas
Kalbinti abiturientai pasakoja, kad lengviausia dalis anglų egzamine – rašymas. Anot jų, temos artimos šiuolaikiniam abiturientui, todėl labai sukti galvos, ką parašyti, nereikėjo.
„Laiškas buvo tikrai nesunkus, tema paprasta, reikėjo parašyti, kaip mes pristatysime prezentaciją regiono, kuriame gyvename. Tikrai nebuvo sunku, lengvi klausimai“, – pasakoja Adomas.
Jis tikisi gerų rezultatų – mano, kad surinks bet 80 proc.
Kaip ir Laura, anksčiau iš egzamino išėjęs Patrikas sako, kad užduotims atlikti nereikėjo viso duoto laiko ir pritaria Adomui, sakydamas, kad lengviausia pasirodė rašymo dalis.
„Buvo gana lengvas. Laiške buvo galima pakliūti labai lengvai, nes nelabai kas paaiškinta ir ne savo vardu reikia pasirašyti, bet kas duota. Klausymas man lengvas pasirodė, o pačios esė tema buvo lengva“, – sako Patrikas
Klausymo užduotis pasirodė neaiški
Kalbinti Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos abiturientai išskiria klausymo dalį – anot jų, buvo sunku ne tik suprasti, bet ir išgristi, kas kalbama.
„Egzaminas kaip egzaminas, nieko įspūdingo. Aišku, klausymas buvo sunkiausia dalis, nes labai neaiškiai kalbėjo, bet tikrai nieko ypatingo. Manau, kad bus aukšti balai, nes manau, kad visi daugmaž ateina pasirengę“, – pasakoja Martynas.
„Galvojau, jog jis bus šiek tiek lengvesnis. Sunkiausia buvo klausymo dalis, nes buvo sunkoka suprasti tekstą, bet aš tikiuosi aukščiausių rezultatų“, – jam antrina ir Andrius.
Pritrūko laiko
Dvyliktokei Meidai sunkiausia pasirodė skaitymo dalis, pasak jos, užduočiai atlikti pritrūko laiko, bet nosies nenukabina – tikisi surinkti 70 proc.
„Kiek anksčiau praktikavausi egzaminui, tai buvo lengvesnis nei šių metų. Nežinau, ar su nuotaika tai sutapo, ar kas buvo“, – sako Meida.
„Nebuvo nei sunkus, nei lengvas – jei moki anglų, tikrai išlaikysi“, – sako Lukas.
Anot jo, sunkiausia buvo paskutinė užduotis, tačiau pasakyti, kas joje buvo – negali: „man net smegenys išgaravo“, – sako Lukas.
Numatyta, kad šiemet egzaminų rezultatai bus paskelbti vėliausiai iki liepos 23 d.
Kalbėjimo dalis – vėliausiai
Kalbėjimo dalis, kuri iki pandemijos vykdavo balandį, šiemet vyks panašiu laiku kaip ir pernai – birželio 21–23 dienomis. Kiekviena egzamino dalis sudaro ketvirtadalį bendro vertinimo.
Remiantis NŠA duomenimis pernai anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą išlaikė 98,95 proc. visų laikiusiųjų. Pernykštis rezultatas buvo visu procentu geresnis už 2019 m. pasiektą – 97,8 proc. Aukščiausią, šimto balų įvertinimą gavo 9,11 proc. kandidatų, o užpernai – 6,57 proc.
Iš viso šiemet laikyti egzaminus užsiregistravo 27,7 tūkst. bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų baigiamosios klasės mokinių – maždaug 500 mažiau, nei praėjusiais metais.