„Tol, kol mes nenustatysime tikrųjų įvykio priežasčių, manau esant tikslinga sustabdyti rusų aviacijos skrydžius į Egiptą. Tai pirmiausiai liečia turistinę sferą“, – pareiškė A. Bortnikovas Nacionalinio antiteroristinio komiteto pasitarimo metu.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas „patvirtino“ Nacionalinio antiteroristinio komiteto siūlymą stabdyti šalies oro linijų skrydžius į Egiptą. Praneša jo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
Pasikeitė nuomonė?
Primename, kad Rusijos aukščiausieji valdžios atstovai dar vakar pranešimus apie galimą teroro aktą Sinajaus pusiasalyje vadino „spekuliacijomis“.
„Kažkokias galimas įvykio versijas gali pateikti tik tyrėjai. Iš jų mes kol kas tokių pareiškimų negirdėjome. Bet kurie kiti panašūs pareiškimai pasižymi, sakykim, nepatikrintos informacijos ar kažkokių spekuliacijų žymėmis“, – dar vakar spaudos konferencijoje kalbėjo Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Šiandieninės spaudos konferencijos metu Rusijos prezidento atstovas tikino, kad šios dienos Nacionalinio antiteroristinio komiteto sprendimas nėra susijęs su galimomis „Airbus A321“ katastrofos versijomis.
Rusijos valdžia viešai piktinosi, kad Vakarų žvalgybos atstovai, turėdami duomenų apie galimą teroro išpuolį Sinajaus pusiasalyje, jais nepasidalino su Kremliumi.
Kuriamas evakuacijos planas
Rusijos turimo agentūra kuria specialų rusų turistų evakuacijos iš Egipto štabą. Šiuo metu Egipte atostogauja, anot „Rosturizmo“, apie 45 tūkst. rusų. Agentūra pažymi, kad kol kas negavo oficialaus URM nurodymo dėl rekomendacijų šios šalies gyventojams nesilankyti Egipte, praneša „TASS“.
Didžioji Britanija pirmoji ėmėsi ypatingų saugumo priemonių
Anksčiau šią savaitę skrydžius į Egiptą apribojo Didžioji Britanija. Šios šalies oficialūs asmenys, remiantis žvalgybos duomenimis, paskelbė apie didelę teroro išpuolių grėsmę regione. Atnaujinti skrydžius iš Egipto planuojama jau rytoj, tačiau kol kas tik evakuojant keleivius, kuriems nebus leidžiama kartu su savimi skraidinti bagažo. Britų valdžiai teks evakuoti apie 20 tūkst. atostogaujančių britų.
Rusijos oro linijų „Kogalymavia“ lėktuvas „Airbus A321“ spalio 31-ąją nukrito Sinajaus pusiasalyje. Katastrofos metu žuvo visi orlaiviu skridę žmonės – 217 keleivių ir septyni ekipažo nariai. Katastrofos tyrimo ėmėsi Rusijos, Egipto, Prancūzijos, Vokietijos ir Nyderlandų atstovai, tačiau oficialių rezultatų dar nėra.
Lėktuvo katastrofos dieną atsakomybę dėl tragiško įvykio prisiėmė teroristinė organizacija „Islamo valstybė“, kuri vėliau informaciją patvirtino dar sykį, tačiau nepateikė jokios savo žodžius patvirtinančios informacijos. Rusijos transporto ministerija ir Egipto valdžia galimo teroro akto informaciją pavadino nepatikima, pažymėję, kad duomenų, jog lėktuvas buvo susprogdintas ar numuštas, tyrimo metu nustatyta nebuvo.