„Situacija Raseiniuose, panašu, pradeda grįžti į vėžes. Pacientams paslaugų teikimas atstatomas visa apimtimi“, – rašė ministras socialinio tinklo paskyroje.
Pasak jo, gyvenimas medicinos milžino – Kauno – paunksmėje turi savo niuansų, sunku konkuruoti su Kauno gydymo įstaigų trauka:
„Bet tai verčia ir pasitempti – labiausiai džiugina, kad savivaldybė planuoja ir toliau investuoti į savo gydymo įstaigas. Sveikata – tarp prioritetų.
Ligoninės pastatas praktiškai visas atnaujintas ir iš vidaus, ir iš išorės. Skyriai vienas po kito pertvarkomi – nauja geriatrija ir reabilitacija, atnaujinta reanimacija. Kad tempas būtų išlaikytas, savivaldybėje aptarėme, kokiomis investicijomis galėtų prisidėti ir valstybė. Tereikia didinti ambulatorinių ir dienos paslaugų apimtis ir didinti efektyvumą stacionare.“
Ministro teigimu, Raseiniai šiuo metu vieni iš lyderių pagal konsultacijų atvėrimą pacientams internete.
„Tai reiškia, kad yra potencialo pritraukti aplinkinių rajonų gyventojų, PSPC plečia laboratoriją. Neseniai Ariogaloje atidaryta viena pirmųjų naujųjų greitosios medicinos pagalbos pastočių Lietuvoje.
Neslėpsiu, per susitikimus buvo ir aštrių kausimų, ypač apie sveikatos paslaugų struktūros keitimą. Jie kartojasi ne viename rajone. Tai skausmingas procesas, bet kito kelio nėra. Pagal hospitalizacijas ir išvengiamą mirtingumą esame vieni iš Europos autsaiderių, tad turime keisti sveikatos paslaugų struktūrą – seni metodai neveikia. Čia kaip daužymu galva į sieną – jei galva kruvina, ne siena kalta. Reikia keisti požiūrį, kad mūsų žmonės turėtų galimybę sulaukti bent jau vidutinės ES gyvenimo trukmės. Ir ilgo sveiko gyvenimo.
Grįžau su vienu išskirtinai maloniu įspūdžiu – gydymo įstaigų darbuotojai kalba atvirai ir drąsiai. Ir šypsosi. Daug ir nuoširdžiai. Raseiniai – jau devyniolikta savivaldybė, kurios gydymo įstaigas aplankiau šiemet“, – dėstė A. Dulkys.