• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Druskininkų valdžia nuo vasaros pradžios pradėjo imti 2 litų rinkliavą už naktį kurorto viešbučiuose, SPA centruose ar sanatorijose.

REKLAMA
REKLAMA

Mokesčio nauda miesto meras neabejoja. Tačiau vietos verslininkai, nors ir sutaria, kad miestas taps gražesnis ir patrauklesnis poilsiautojams, pripažįsta, kad vasarą šį mokestį už svečius mokėjo iš savo kišenės.

REKLAMA

Meras nauda neabejoja

„Rezultatai yra geri. Galbūt vasarą didesnis srautas [poilsiautojų], po vasaros šiek tiek sumažėja, po to vėl didėja. [Dviejų litų rinkliava] renkama sklandžiai“, – interneto portalą lrt.lt patikino Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Pasak mero, jis kalbėjo su vietos verslininkais ir, anot jų, per mėnesį iš kelių tūkstančių klientų vos vienas kitas pasiteiravo dėl naujo mokesčio. „Jokios problemos nėra ir būti negali. Šis mokestis – kurortinė rinkliava“, – kalbėjo meras.

REKLAMA
REKLAMA

„Dieve brangus, žmogus atvažiuoja, prabūna savaitę Druskininkuose. Su gyvenimu, maitinimu ir gydymu kainuoja maždaug 1500 Lt. Prie to [šios sumos] rinkliava už savaitę yra 12–14 Lt už septynias dienas.

Jeigu jau tokie pinigai kažkam sudaro ypatingą reikšmę jo biudžetui, tai tiesiai šviesiai sakau – tokių klientų Druskininkams ir nereikia“, – teigė R. Malinauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verslininkai moka iš savo kišenės

„Kai įvedė mokestį – labai sunku. Jeigu nėra poilsiautojų, visada juos gaudome. Ir [dar reikia] pasakyti, kad duotų dar du litus. Tai duodi iš savo kišenės ir viskas. Vasarą iš savo sąskaitos reikėjo sumokėti mokestį ir, manau, visi [verslininkai] taip mokėjo“, – lrt.lt sakė Druskininkuose esančių svečių namų savininkė Algida Žukevičienė.

REKLAMA

Pasak verslininkės, Druskinkuose yra didelė konkurencija ir uždėtas mokestis esą sumokamas iš jų pačių kišenės: „Kol dar įmanoma, tol mokam. Suprantu, kad reikia paimti pinigų infrastruktūrai. Tie pinigai yra mūsų grožiui: daro, sodina, viską tvarko“.

Pasak kitų svečių namų savininko Arūno Kazakevičiaus, normalu, kad verslininkai yra nepatenkinti mokesčiu, tačiau iš kitos pusės – verslininkas esą suinteresuotas, kad miestas būtų patrauklesnis.

REKLAMA

„Buvo vasarą kažkokia vilnietė, prisistačiusi kaip juristė, tai tokie, kurie piktybiškai nemoka. Buvo užsieniečių, kuriems sunku paaiškinti. Patys padengėme tuos pora litų“, – apie naujo mokesčio rinkimą pasakojo verslininkas.

Tikisi surinkti 1,5 mln. Lt

Jau anksčiau buvo skelbiama, kad mokesčiu už naudojimąsi miesto viešąja infrastruktūra tikimasi surinkti per metus 1,5 mln. Lt. Šie pinigai bus panaudoti kurorto infrastruktūrai gerinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Druskininkų meras sutinka, kad pirmaisiais metais tiek surinkta greičiausiai nebus, o ateityje, augant turistų srautams, esą gali būti surinkta ir daugiau.

„Pinigų būtų surenkama dar daugiau, jeigu būtų neatleidžiami ligonių kasų klientai, taip pat vaikai iki 18 metų. Tai būtų daugiau kaip 1,5 mln. Lt. Dabar, žiūrint pagal statistiką, jų [atleidžiamų nuo mokesčio] pakankamai nemažai“, – skaičiavo R. Malinauskas.

REKLAMA

Lrt.lt primena, kad Druskininkų savivaldybė naują mokestį įvedė nuo birželio 1-osios. Poilsiautojai už kiekvieną praleistą naktį miesto viešbučiuose, SPA centruose ar sanatorijose privalo susimokėti po du litus.

Tuo metu Palangoje tenka mokėti už automobilių statymą, į Neringą galioja įvažiavimo mokestis. O Latvijoje, Jūrmalos kurorte, yra du mokesčiai – už nakvynę ir už įvažiavimą.

Vytenis Radžiūnas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų