Druskininkuose valstybinių institucijų atstovai iš daugiau kaip 30-ties valstybių, taip pat tarptautinių vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai diskutuoja reikšmingiausiais grėsmę keliančios įprastinės ginkluotės ribojimo ir uždraudimo klausimais regioniniame seminare.
Birželio 26-28 dienomis vykstančio seminaro "Priešpėstinių minų, kasetinių sprogmenų ir likusių nuo karo sprogmenų keliamų problemų bendrų sprendimo būdų paieška" tikslas - įvertinti galimybes veiksmingiau derinti tarptautinės bendruomenės pastangas riboti žalą keliančių ginklų naudojimą ir pasinaudoti šioje srityje įgyta patirtimi.
Pasak URM pranešimo spaudai, valstybių nesugebėjimas sunaikinti turimas priešpėstines minas per tarptautinės teisės nustatytus terminus ir gegužės mėnesį Dubline patvirtinta kasetinius sprogmenis draudžianti konvencija - pagrindinės seminaro dalyvių diskusijų temos.
Didelis dėmesys taip pat skiriamas pagalbos teikimo nuo minų ir likusių nuo karo sprogmenų nukentėjusioms valstybėms efektyvumui didinti.
Konvencijos dėl tam tikrų įprastinių ginklų Protokolo dėl likusių nuo karo sprogmenų valstybių konferencijai šiemet pirmininkaujanti Lietuva seminare supažindins su nacionalinės Likusių nuo karo sprogmenų išvalymo ir prevencijos programos ir priemonių plano įgyvendinimu.
Pagal šią programą iki 2018 metų Lietuvos kariuomenė kartu su savivaldybėmis įpareigota įvertinti Lietuvos teritorijos užterštumą Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų likusiais ir Sovietų kariuomenės paliktais sprogmenimis, neutralizuoti jų keliamą pavojų žmonėms ir išvalyti užterštas teritorijas.
Tarpregioninį seminarą rengia Lietuvos užsienio reikalų ministerija. Panašūs seminarai Vilniuje buvo surengti 2004 ir 2005 metais.