• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antrasis Druskininkų teatro festivalio savaitgalis taps platforma drąsioms, sensacingoms ir neabejotinai originalioms jaunųjų kūrėjų vizijoms.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį žiūrovų laukia haliucinacijų kupina teatrinė „Kelionė į kambario vidų“, šeštadienį pamatysime fizikos dėsnius laužančios šokėjos Loros Juodkaitės sukinį ir klausysime tapybiškų Alinos Orlovos dainų. Kino programoje laukia lietuvių režisierių fantazijos, tilpę į ryškius trumpo metro filmus bei aistros ir erotikos kupinus užsienio ekranų šedevrus.

REKLAMA

Sapnai ir haliucinacijos


Stlingas ir jaunatviškai veržlus – taip būtų galima apibūdinti teatre netikėtai ryškiai debiutavusio režisieriaus Artūro Areimos spektaklį „Kelionė į kambario vidų“ pagal jauno lenkų dramaturgo M. Walczako postmodernią pjesę. Ji filosofiškai ir kartu ironiškai pasakoja apie šių laikų žmogų, ieškantį dvasinio komforto, tačiau vengiantį priimti sprendimus ir prisiimti atsakomybę. „Kelionė į kambario vidų“ – tai jauno žmogaus odisėja į suaugusiųjų pasaulį: per išduotą meilę, pamintą draugystę, prarastą darbą ir kankinančias vizijas.

REKLAMA
REKLAMA

Garsaus režisieriaus Rimo Tumino mokinys Artūras Areima pasirinko sudėtingą minimalistinio teatro kelią: spektaklio metu scenoje – šešios kėdės, trys peleninės ir šeši aktoriai. Žiūrovai keliauja į stilingą ir ritmišką kelionę po jaunuolio Ježio Skuros (vaidina Tadas Grynas) gyvenimą, kuriame apstu painių filosofinių tekstų, magiškojo realizmo bei atpažįstamų aktualijų. Tai absurdo filosofijos persmelkta meilės trikampio drama, virstanti šiurpiu kriminalu. Spektaklio kūrėjai su publika nekoketuoja - savo poziciją jie deklaruoja drąsiai, žiūrėdami tiesiai į akis. Tai puikus pasirinkimas tiems, kas pavargo nuo mintinai žinomo klasikinio teatro repertuaro.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Salamandros sapnas. Paveikslas“ – tai netradicinis šokio ir muzikos reginys. Aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis bei choreografė ir šokėja Loreta Juodkaitė, du giminingų sielų menininkai, spektaklio idėją grindžia salamandros mitu – viduramžiais tikėta, kad ši itin nuodinga amfibija yra ugnies deivė. Šokio spektaklyje gretinama grubi ir šalta estetika su karštu ekspresyvumu, muzika su tyla, bjaurumas su grožiu, natūralumas su dirbtinumu, žmogiška baimė su gaivališka stichija. Salamandra gyvena savo kokone, kuris įkūnija ne tik kiautą, kuriame gyvena daugelis šiuolaikinių žmonių, bet ir „plastikinę“ nūdienos visuomenę, kurioje viskas turi būti įpakuota.

REKLAMA

L. Juodkaitės kūryba išsiskiria lietuviško šiuolaikinio šokio kontekste – jos kūrinių tarsi negalima priskirti jokiai kategorijai. Grįžusi į Lietuvą po šokio studijų Austrijos Eksperimentinio šokio akademijoje ji iš karto įsiliejo į tarpdisciplininius muzikos-šokio projektus. Stebint Loros spektaklius, susijaukia visos žinias apie žmogaus anatomiją. Gebėdama šokti net pirštų galais ir stuburo kauliukais, Lora gali virsti aplinką tiriančiu begalviu ropliu, drugelio „lėliuke“, bijančia palikti kokoną, laikrodžio rodykle ar muzikinės dėžutės lėle. Tačiau visų įspūdingiausias yra Loros sukinys – jos gebėjimas suktis neribotą laiko tarpą, nesustojant ir neprarandant pusiausvyros. Šokėja naudoja tai, ko moderniame mene labai trūksta, – jausmą. „Salamandros sapnas. Paveikslas“ apdovanotas dviem „Auksiniais scenos kryžiais“: įvertintas ne tik Loros Juodkaitės choreografinis debiutas, bet ir kompozitoriaus Mariaus Baranausko sukurta muzika.

REKLAMA

Muzikiniai atradimai  

Savaitgalį muzikiniame klube „Kolonada“ koncertuos ryškiai sužibusi nauja Lietuvos žvaigždė Alina Orlova, vadinama alternatyvios muzikos angelu ugninėmis garbanomis ir unikaliu balsu. Ji – viena perspektyviausių ir įdomiausių vokalisčių bei dainų rašytojų Lietuvoje. Muzikos padangėje sužibusi prieš trejetą metų, jaunutė mergina savo muzika pakerėjo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publiką. Šiandien ji jau lyginama su pasaulinio garso atlikėjais ir yra vadinama lietuviškąja Regina Spector. Neatsiejama Alinos kūrybos dalis yra meniniai piešiniai, kuriuose atsispindi jos  gyvenimas, muzika ir jausmai. Lengvas pianino skambesys ir smuiko griežiama melodija, įstabūs žodžiai ir kiek nerimastinga Alinos muzikos dvasia iš Visagino atvedė ją  į didžiąją sostinės sceną. 2007 metais alternatyviosios muzikos apdovanojimuose ji tapo „Metų proveržio“, 2008 – aisiais – „Tautos balso” nominacijų nugalėtoja. Šių metų pradžioje pasirodė debiutinė Alinos kompaktinė plokštelė „laukinis šuo dingo“ , kurios dainos ir skambės Druskininkų teatro festivalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Margaspalvis kinas

„Europa Royal kinas“ programoje ateinančią savaitę pamatysime labai skirtingus filmus. Ilgokai tylėjęs stilingojo kino meistras J. Kounenas, geriausiai pažįstamas iš filmo "Dobermanas", pasitelkė  prancūzų literatūros pižono Frederico Beigbederio veikalą ir surezgė intriguojančią komediją „14,99 eurų“. Ji dedikuojama visiems reklamų vartotojams ir už kadro pasislėpusiems jų autoriams, kurie šiandien nusprendžia, ko eilinis šios Žemės pilietis užsimanys rytoj. Režisierius naudoja žaismingą stilių, šmaikščius dialogus ir netradicinę pasakojimo struktūrą. Kiekviename epizode pilna makabriško humoro, naudingos informacijos, aktualių frazių, absurdiškos ironijos ir protingos satyros.

REKLAMA

Trečiadienį įvyks naujausių lietuviškų trumpametražinių filmų vakaras.  Čia pamatysime sėkmingai po tarptautinius festivalius keliaujantį,  lietuviškuoju „Oskaru“ – „Sidabrine gerve“ – apdovanotą filmą „Nerutina“ (režisierė Jūratė Samulionytė).  Iš 80 000 kadrų sudėliotas pirmasis Lietuvoje fotofilmas  pribloškia novatoriškumu, išradingu montažu. Taip pat pamatysime Laimanto Kairio režisuotą filmą „Perlas“ bei Igno Miškinio, Donato Vaišnoro, Mariaus Kunigėno ir Manto Verbiejaus „Brėkštant“ - keturias istorijas, nagrinėjančias vyro ir moters santykius.

Na, o savaitės siurprizu taps  erotinis trileris „Geismas, įspėjimas“, pelnęs režisieriui Ang Lee eilinį „Auksinio liūto" apdovanojimą. Šiame filme atverčiami skaudžiausi Kinijos istorijos puslapiai - papasakojama apie svarbius 1938-1942-ųjų įvykius, jausmų, išdavysčių, šantažo, pavydo, geismo ir sekso labirintą tarp Honkongo ir Šanchajaus. Dėl pernelyg atviros erotikos ir žiauraus smurto JAV cenzoriai „apdovanojo“ kūrinį pačiu griežčiausiu NC-17 reitingu.



Druskininkų teatro festivalio inf.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų