Socialiniuose tinkluose vis dažniau pasebimi įrašai, kuomet vairuotojai demostruoja savo vairavimo galimybes slysdami šonu. Tokie manevrai šnekamojoje kalboje dar yra įvardijami „driftinimu“. Be to, neretai tokioms „linksmybėms“ viešai ieškoma bendraminčių rato.
Visgi policijos atstovai griežtai įspėja – viešą informaciją, skelbiančią apie nelegalius susibūrimus, siekiant „padriftinti, internete stebi pareigūnai, todėl dažniausiai iš anksto žino, kur gali vykti tokie vairuotojų susibūrimai.
„Policijos pareigūnai, vykdydami eismo automobilių keliais priežiūrą, kartu ir eismo dalyvių kontrolę, nuolat organizuoja prevencines priemones. Be abejo, tai bus daroma ne tik gavus pranešimus apie netinkamą ir pavojingą kai kurių asmenų elgesį kelyje, bet ir žinant, kur gali vykti tokie „pasivažinėjimai“.
Pabrėžiame, kad asmuo, turintis vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę, tikėtina, moka Kelių eismo taisykles ir, vadovaudamasis savo sveika logika ir protingumu, tokiose „bendraminčių“ kvietimuose nedalyvauja.
Policija nuolat stebi informaciją viešojoje erdvėje (socialiniuose tinkluose ir kitur), taip pat gavusi informaciją – nedelsiant reaguoja“, – pasakojo Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė Daiva Žilinskė.
Galima ne tik sulaukti baudos, bet ir prarasti teises
Policijos atstovė D. Žilinskė, kalbėdama apie atsakomybę, kurią prisiima vairuotojai, atlikdami šonaslydžio manevrus gatvėse, aikštelėse ar kitose vietose, paaiškina, kad toks elgesys prilygsta pavojingam, chuliganiškam vairavimui, todėl už tai asmenys gali būti baudžiami itin griežtai.
Be to, perspėjama, kad jeigu tokių manevrų su automobiliu atlikimo metu nukenčia žmonės, įvyksta eismo įvykis, taip pat vairuotojams gresia baudžiamoji atsakomybė.
„Šonalsydis gali būti traktuojamas, kaip pavojingas ir chuliganiškas vairavimas.
Transporto priemonės vairuotojui už pavojingą vairavimą, vienu metu ar paeiliui padarant kelis grėsmę eismo saugumui keliančius pažeidimus, Kelių eismo taisyklėse nustatyto draudimo lenkti ar įvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą pažeidimą, gali būti skirta bauda nuo 170 iki 230 eurų, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 450 iki 600 eurų. Taip pat privalomas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 3 iki 6 mėnesių.
Chuliganiškas vairavimas – bauda nuo 450 iki 550 eurų, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 750 iki 1 000 eurų. Privalomas teisės vairuoti atėmimas (nuo vienų iki dvejų metų).
Įvykus eismo įvykiui ir nukentėjus žmonėms, gresia baudžiamoji atsakomybė – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas tam tikram laikotarpiui. Taip pat gali kilti ir civilinė atsakomybė“, – paaiškino D. Žilinskė.
Policijos atstovai savo ruožtu primena vairuotojams, kad šonaslydžio manevrus su automobiliu galima išbandyti uždarose aikštelėse ir specialioje trasoje, o ne kelyje, gatvėje, kur vyksta viešasis eismas.
Be to, policija viešajai tvarkai ir eismo saugumui užtikrinti naudoja viešojo, neviešojo, mišriojo patruliavimo metodus. Pažeidimams nustatyti ir jiems užfiksuoti naudojamos įvairios techninės priemonės.
Perspėjama, kad policija netoleravo ir netoleruos daromų šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų ir asmenys už netinkamą elgesį kelyje atsakomybės neišvengs.
Šiais metais iki sausio 26 d. policija išaiškino 111 pavojingo ir 61 chuliganiško vairavimo atvejų.