• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dovanos paštu: nuo fejerverkų iki ginklų

Siuntos ir sveikinimai iš Panevėžio skrieja į visus pasaulio kraštus. Gruodžio viduryje, kai iki šventųjų Kalėdų ir Naujųjų metų lieka vos žingsnis, šalies, o tarp jų ir Panevėžio paštuose – pats darbų įkarštis, nenurimsiantis iki pat sausio vidurio.

Siuntos ir sveikinimai iš Panevėžio skrieja į visus pasaulio kraštus. Gruodžio viduryje, kai iki šventųjų Kalėdų ir Naujųjų metų lieka vos žingsnis, šalies, o tarp jų ir Panevėžio paštuose – pats darbų įkarštis, nenurimsiantis iki pat sausio vidurio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigia bendrovės Lietuvos pašto atstovė Aurelija Jonušaitė, didieji prieššventiniai darbai prasidėjo dar gruodžio pradžioje ir kasdien vis spartėja. „Pasveikinti artimų žmonių, padaryti jiems staigmeną, siųsdami sveikinimą ar dovanėlę paštu, nepamiršta ne tik vyresni pašto klientai. Šį būdą iš naujo atranda ir jaunimas, juk vis daugiau jų draugų ir giminaičių išvyksta gyventi į užsienio šalis“, – pastebi A. Jonušaitė.

REKLAMA

Interneto neužtenka

Sveikinimo žinutės mobiliajame telefone ar laiško internete neužtenka. Nors informacinės technologijos vis labiau populiarėja, daugelis žmonių siunčia sveikinimus ranka užrašytus ant atvirukų ir atvirlaiškių. „Jie užrašomi ir siunčiami ne dėl to, kad žmogus, būdamas toli, neturėtų kito būdo atsiųsti žinią, bet todėl, kad tai labai asmeniška, parodoma daugiau dėmesio. Juk rašydami atviruką, sveikinimą, dėdami jį į voką, parinkdami pašto ženklą kartu parodome, kad įdedama ir nemažai pastangų, toks sveikinimas, palinkėjimas turi tikrai didesnę išliekamąją vertę“, – tikina Lietuvos pašto atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienais metais šventiniu laikotarpiu šalies paštuose darbo būna kelis kartus daugiau. Pasak A. Jonušaitės, Panevėžio regiono paštuose, palyginti su įprastais mėnesiais, darbo krūvis išauga tris keturis kartus. Gyventojai ne tik daug daugiau išsiunčia laiškų ir siuntų, bet ir gerokai padaugėja iš užsienio šalių atkeliaujančių siuntų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be kavos ir brendžio

Dažniausiai panevėžiečiai laiškus ir siuntinius siunčia į Airiją, Didžiąją Britaniją, Ispaniją, Norvegiją, Švediją, JAV – kur gyvena didžiausios lietuvių emigrantų bendruomenės. Iš šių šalių taip pat daugiausia ir gaunama siuntų.

REKLAMA

Kalėdinės dovanos artimiesiems į užsienį siunčiamos pačios įvairiausios – knygos, kalendoriai, rankdarbiai, saldumynai, rūkytos dešros, sūriai, suvenyrai, kiti daiktai.

Neretai tarp dovanų pasitaiko ir draudžiamų siųsti dalykų. Pasak A. Jonušaitės, siuntų, kuriose yra draudžiamų siųsti daiktų, sulaikoma kiekvieną dieną.

REKLAMA

„Galbūt žmonės nė nepagalvoja, kad kai kuriuos daiktus siųsti draudžiama. Dėl to tiek daug siuntų ir sulaikome. Prieš siunčiant paštu įvairius daiktus, reikėtų išsiaiškinti, ar galima tai daryti“, – sako A. Jonušaitė ir pataria atkreipti dėmesį ne tik į bendrąją informaciją, bet pasitikrinti, kokius apribojimus taiko atskirai kiekviena šalis. Pavyzdžiui, į JAV draudžiama siųsti tokius, atrodo, paprastus produktus kaip kavą ir alkoholinius gėrimus, nors į Europos Sąjungos šalis šiuos produktus siųsti leidžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Griežtai draudžiama paštu siųsti pirotechnikos gaminius – šaltąsias ugneles, fejerverkus ir kt. O tokius daiktus prieš šventes dažnai bandoma į siuntinius įdėti.

Siuntose dažnai aptinkama įvairių aerozolių, kvepalų, kuriuos taip pat draudžiama siųsti, nes tai – degios medžiagos.

„Būna, kad siuntose aptinkame įvairių butaforinių kardų. Nors tai nėra tikri ginklai, bet be įrodančių dokumentų sunku atpažinti, jog tai butaforija. Todėl tokios siuntos grąžinamos atgal siuntėjui. Pasitaiko, kad siuntoje aptinkame ir tikrų, tačiau jau nebeveikiančių ginklų. Daugiausia tai Antrojo pasaulinio karo metu naudoti ginklai, kuriuos iš užsienio siunčiasi kolekcininkai. Kad tokia siunta nebūtų grąžinta siuntėjui, prie jos būtina pateikti dokumentus, įrodančius, jog tai jau nebe šaunamasis ginklas ir jis nebetinkamas naudoti pagal paskirtį“, – aiškina A. Jonušaitė.

REKLAMA

Su specialiu antspaudu

Nuo gruodžio 1 dienos dešimtyje centrinių šalies paštų, taip pat Druskininkų ir Palangos, prasidėjo kalėdinis antspaudavimas. Ir iš Panevėžio centrinio pašto iškeliaujančios siuntos gali būti antspauduojamos specialiu kalėdiniu antspaudu.

REKLAMA

Specialiu spaudu laiškai ir siuntiniai bus antspauduojami iki kitų metų sausio 5 dienos.

Kalėdinio spaudo viršuje užrašas „Kalėdų paštas“, po juo – miesto, kuriame antspauduojama, pavadinimas. Antspaudo viduryje – antspaudavimo dienos data, o apačioje – kalėdinio miestelio fragmentas.

A. Jonušaitė primena: kad laiškai ir siuntiniai šventiniu laikotarpiu greičiau pasiektų gavėjus, reikėtų juos išsiųsti kuo anksčiau – likus bent savaitei iki švenčių, o geriausia – dviem.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„O jei laiškas keliaus į tolimas šalis, pavyzdžiui, Argentiną, Braziliją ar Kiniją, jį rekomenduojama išsiųsti dar anksčiau. Svarbu neužmiršti, kad Kalėdos ir Naujieji metai švenčiami visame pasaulyje. Kelis kartus išauga darbo krūvis ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių paštuose“, – sako atstovė.

Taip pat rekomenduojama prieš išsiunčiant laiškus ar siuntas pasitikrinti, ar teisingai užrašytas gavėjo adresas, pašto kodas, ar siuntoje nėra draudžiamų siųsti daiktų.

Vitalija JALIANIAUSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų