D. Trumpas, kuris beveik neabejotinai šį lapkritį taps respublikonų kandidatu į JAV prezidento postą, buvo pripažintas atsakingu už tai, kad neteisėtai išpūtė savo turtą ir manipuliavo nekilnojamojo turto verte, kad gautų palankias banko paskolas ar draudimo sąlygas.
D. Trumpas apkaltino prezidentą Joe Bideną, kad jis paskatino šią bylą, ir pavadino ją „ginklavimusi prieš politinį oponentą, kurio reitingai apklausose gerokai pakilo“, bei pažadėjo pateikti apeliacinį skundą.
Kadangi byla buvo civilinė, o ne baudžiamoji, įkalinimas jam negresia. Tačiau prieš priimant sprendimą D. Trumpas pareiškė, kad draudimas užsiimti verslu Niujorko valstijoje prilygtų „įmonių mirties bausmei“.
D. Trumpas, kuriam kitose bylose iškelta 91 baudžiamoji byla, pasinaudojo savo teisinėmis bėdomis, kad pakurstytų šalininkus ir pasmerktų savo galimą varžovą J. Bideną, teigdamas, kad teismo bylos yra „tik būdas pakenkti man rinkimuose“.
Tačiau teisėjas Arthuras Engoronas teigė, kad finansiškai žlugdančias nuobaudas pateisina D. Trumpo elgesys.
„Jų visiškas gailesčio ir atgailos trūkumas ribojasi su patologija“, – apie D. Trumpą ir du jo sūnus, kurie taip pat buvo kaltinamieji, savo griežtame sprendime sakė A. Engoronas.
„Jie kaltinami tik turto vertės išpūtimu, kad uždirbtų daugiau pinigų (...) Donaldas Trumpas nėra Bernardas Madoffas. Tačiau kaltinamieji nesugeba pripažinti, kad suklydo“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje asmenį, nuteistą už didžiausios Volstryto istorijoje finansinės piramidės organizavimą. Finansinė arba Ponzi (Poncio) piramidė yra sukčiavimo schema.
Trumpo sūnūs Ericas ir Donaldas Trumpas jaunesnysis taip pat buvo pripažinti atsakingais šioje byloje ir įpareigoti sumokėti po daugiau nei 4 mln. dolerių (3,71 mln. eurų). Netrukus po to D. Trumpas jaunesnysis socialinėje žiniasklaidoje pareiškė, kad bylos baigtį lėmė „politiniai įsitikinimai“.
Šeimos įmonės „Trump Organization“ taip pat bus priversta įsileisti nepriklausomą tyrimo direktorių, atskaitingą teismui.