• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Diskusijos apie gatvės neramumus bei klimato pokyčius

Laisvajame universitete vyksta užsiėmimai pačiomis įvairiausiomis temomis: praeitą savaitę Alytaus LUNI filialas mokėsi medituoti, panevėžiškiai – gerti arbatą pagal senąsias Rytų tradicijas, Vilniuje vyko diskusija apie perspektyvią demokratijos išraišką – omnikratiją.

REKLAMA
REKLAMA

Artimiausiu metu Laisvajame universitete Vilniuje rengiama vieša diskusija apie riaušes ir jų teisėtumo istoriją, nepaliekant nuošalyje neramumų Vilniuje sausio mėnesį, o Klaipėdoje bus kalbama klimato kaitos temomis.  

REKLAMA

Sausio 29 d., ketvirtadienį, Vilniaus LUNI filiale vėl svečiuosis Paryžiaus Sorbonos universiteto ir Londono universiteto teisės doktorantas Stanislovas Tomas. Šįsyk jis parengs pranešimą apie riaušių istoriją teisine prasme, remdamasis įvairių šalių konstitucijomis paanalizuos neramumų teisėtumą bei žmonių teisę į sukilimą prieš neteisingą valdžią, pakomentuos, kokiais atvejais riaušės tampa teisėtos. Įdomu, kad pirmą kartą oficiali valstybės teisė pripažino piliečių teisę į sukilimą dar XII a. pr. Kr., o Korane, kuris kaip aukščiausia konstitucinė teisė pripažįstamas daugelyje islamo šalių, VII a. pirmą kartą išreikšta žmonių pareiga sukilti prieš nuodėmingus valdovus.

REKLAMA
REKLAMA

Žmogaus teisių deklaracija taip pat teigia piliečių teisę į sukilimą. Pasak Stanislovo Tomo, ši deklaracija yra pripažįstama kaip universali demokratinė vertybė, galiojanti visoms demokratinėms valstybėms, tarp jų ir Lietuvai. Pranešimo metu S. Tomas aptars konkrečius riaušių pavyzdžius 1968, 2005, 2006, 2007 m. Prancūzijoje, šią žiemą įsisiūbavusius neramumus Graikijoje bei sausio mėnesį Vilniuje vykusius piliečių susirėmimus su policija. Jis pakomentuos policijos veiksmų skirtumus ir panašumus Vakarų Europoje ir Lietuvoje, palygins Vakarų valstybių ir Lietuvos piliečių pasitikėjimą savo jėgomis ginant savo interesus. Pranešėjas papasakos ir apie prancūzų judėjimą prieš reklamą, t.y. prieš primetamą gyvenimo būdą, ir jų veiksmus, pasitelkiamus antivartotojiškoms vertybėms reikšti. Lektorius teigia, kad riaušių skatinti bei organizuoti pranešimo metu nesirengiama, tačiau pažadėjo suteikti konkrečių patarimų, kaip vertėtų elgtis, jei neramumų metu esame neteisėtai suimami policijos.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po Stanislovo Tomo pranešimo visi norintys LUNI studentai, atsiuntę savo 5-6 tezes apie Vilniuje vykusias riaušes adresu [email protected], galės jas pristatyti klausytojams. Vyks diskusija, kurios metu bandysime išsiaiškinti, ar neramumai Vilniuje sausio 16 d. buvo chuliganų išpuolis, ar politinės valios aktas.  

REKLAMA

Sausio 29 d. LUNI užsiėmimas vyks ir uostamiestyje. Ten lektorius, Vilniaus universiteto hidrometeorologijos I magistro kurso studentas, studentų gamtininkų draugijos narys Justinas Kilpys kalbės apie Lietuvos klimato pokyčius XXI a. Nors dažnai atrodo, kad klimato kaita – kažkur toli vykstantis ir mūsų neliečiantis procesas, pranešėjas, teigdamas, jog 2008 metai buvo šilčiausi per pastarąjį šimtmetį, skatina mąstyti apie ekologines problemas, kurios liečia kiekvieną iš mūsų. Paskaitoje bus pateiktos klimato kitimo prognozės, diskutuojama apie oro pasikeitimų įtaką socialiniam ir ekonominiam gyvenimui bei žmonių sveikatai. Bus nubrėžiamos ir visuomenės prisitaikymo prie tokių pokyčių perspektyvos.   

REKLAMA

LUNI Vilniuje sausio 29 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečia į viešą diskusiją tema „Riaušės Vilniuje: chuliganų išpuolis ar politinės valios išraiška?“ Užsiėmimas vyks Universiteto g. 3, VU centrinėje bibliotekoje, B3 auditorijoje.  

LUNI Klaipėdoje sausio 29 d.19.15 val. kalbės apie klimato pokyčius Lietuvoje ir prisitaikymo prie jų galimybes. Diskusija vyks Ekologinio klubo „Žvejonė“ patalpose adresu Taikos pr. 42-3.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LUNI – tai savanoriškai kuriama laisva žinių erdvė, galimybė keistis mintimis, idėjomis ir diskutuoti įvairiausiais aktualiais klausimais. LUNI visiškai atviras kiekvienam žinių norinčiam tolerantiškam žmogui. Nebūkime abejingi supančiam pasauliui, patys keiskime susvetimėjusią visuomenę ir paplitusį požiūrį į mokymąsi. Įėjimas į Laisvojo universiteto užsiėmimus, be abejo, laisvas.  

Daugiau informacijos apie buvusias ir būsimas LUNI paskaitas įvairiuose Lietuvos miestuose galite rasti svetainėje www.luni.lt. Čia taip pat galite pasiklausyti radijo laidos „LUNI valanda“ per Start FM įrašų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų