Konkursai vyko „Codeforces“ platformoje, kurioje susirenka viso pasaulio programuotojai tam, kad pasitikrintų savo galimybes. Siekiant išspręsti pateiktas programavimo užduotis yra būtini kritinio mastymo, logikos, algoritmų sudarymo ir kodų surašymo įgūdžiai. Dažniausiai konkurso dalyvių prašoma nutiesti kelius ar patalpinti statinius esant tam tikroms sąlygoms, o taip pat parinkti pergalingą strategiją stalo žaidimo scenarijui.
Viso neurotinklas „AlphaCode“ sudalyvavo 10 testų. Bendrovės pranešime skelbiama, kad jo sprendimai nesirėmė jau esančiais sukurtais šablonais, o generavo savo naują kodą. „DeepMind“ pažymima, kad tai yra pirmas atvejis istorijoje, kuomet dirbtinis intelektas sugebėjo konkuruoti su vidutinio lygio IT specialistais.
„Aš galiu užtikrintai teigti, kad „AlphaCode“ rezultatai viršijo mano lūkesčius. Aš buvo nusiteikęs skeptiškai, nes net ir paprastose konkurencinėse užduotyse dažnai prireikia ne tik paleisti algoritmą, tai ir (o čia yra sunkiausia dalis) sukurti jį. „AlphaCode“ pavyko pasirodyti perspektyvaus naujo konkurento lygyje. Negali sulaukti, kada pamatysiu, kas bus toliau!“, – „tjournal“ cituojamas „Codeforces“ įkūrėjas Mike’as Mirzayanovas.
Tikimasi proveržio ateityje: padės ir nemokantiems programuoti
Bendrovė tikisi, kad tokie rezultatai suteiks įkvėpimą sugeneruoti kodą sugebančių neurotinklų kūrimui. Šiuo metu „AlphaCode“ įgūdžiai naudojami tik konkurenciniame programavime, tačiau „DeepMind“ tikina, kad ateityje jis taps visiškai automatizuotu.
„The Verge“ cituojamas vienas iš „DeepMind“ vyresniųjų mokslo darbuotojų Oriolas Vinyalsas papasakojo, kad tyrimai kol kas dar ankstyvos stadijos, tačiau jau šie rezultatai rodo, kad galima sukurti „lankstų“ dirbtinį intelektą, kuris galėtų spręsti programavimo problemas.
„Mes atsidžiaugti negalime galimos pagalbos programuotojams ir ne programuotojams potencialo rašyti kodą, didinti našumą ar išrasti naujų būdų sukurti programinį aprūpinimą“, – aiškino specialistas.