• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai spaudoje šmėsteli dingusiųjų be žinios nuotraukos, o jas lydi šiurpios istorijos: mįslingai Lentvaryje dingusio studento palaikai rasti po kelių mėnesių, o vakare išbėgusios pabėgioti, bet taip ir negrįžusios 19-metės varėniškės artimieji ir šiandien gyvena nežinioje.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje veikia net kelios privačių detektyvų paslaugas siūlančios agentūros. Savo tinklalapiuose jos skelbia, kad, be įvairių sekimo paslaugų, užsiima ir dingusiųjų be žinios paieška. Naujienų portalas balsas.lt pasidomėjo, kiek kainuoja tokia paslauga.

REKLAMA

Rezultatų klientai nori iš karto

„Tokie užsakymai nėra dažni. Į mus kreipiamasi, kai visos kitos galimybės jau būna išnaudotos. Tuomet pasitelkiame savo resursus ir bandome kuo galime padėti, – paklaustas, ar dažnai tenka ieškoti dingusių be žinios žmonių, sako privatus detektyvas Andrius Bieliūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, ar tiesa, kad į privačius detektyvus žmonės kreipiasi tik tada, kai jau būna aplankę visą būrį ekstrasensų ir kitokių specialistų bei praradę paskutinę viltį, pašnekovas atsakė: „Paprastai neklausiame žmonių, į ką jie dar kreipėsi pagalbos, paieškų sėkmė priklauso nuo darbo kokybės. Kartais iš vieno liudininko galima gauti tiek informacijos, kiek nesuteiks visas būrys. Jei detektyvas savo darbą dirba kokybiškai, kiekvienu atveju yra kabliukų, tik juos reikia pastebėti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kaip nutinka, kad policijos pareigūnų, kurie dirba po kelis ar pasitelkia dar didesnes pajėgas, kinologus ir pan., darbas neduoda tokio efektyvaus rezultato, kaip privačiai dirbančio detektyvo atlikta paieška, A. Bieliūnas atsakė: „Kartais bendradarbiaujame su policija, bet čia labai svarbus ir išteklių klausimas. Juk žmogus, atėjęs į policiją, negali pasakyti, kad dabar jo artimojo paieška turi užsiimti visi žmonės, dirbantys tame komisariate. Detektyvai gali pasiūlyti efektyvesnę paiešką, yra galimybė į šį darbą įtraukti daugiau žmonių, įvairių sričių specialistų, technologijas ir pan. Suprantama, tokiu atveju paieška brangsta.“

REKLAMA

Paieškos kaina – nuo kelių tūkstančių litų

Paprašytas įvardyti, kiek galėtų kainuoti penkių dienų trukmės dingusio žmogaus paieška Lietuvoje, detektyvas sakė: „Tokių paslaugų kaina galėtų svyruoti nuo 3 iki 5 tūkst. litų. Tai vidutinio sudėtingumo paieškos kaina, kuomet darbą atlieka tik keli žmonės. Jei 10–20 žmonių važinės po Lietuvą, natūralu, kad kaina kils.“

REKLAMA

A. Bieliūnas teigė, kad dažnai į jį kreipiasi dėl savo vaikų susirūpinę tėvai. Jie nori žinoti, kaip, kur ir su kuo atžalos leidžia laisvalaikį. Paklaustas, ar yra buvę atvejų, kai užsakovui teko pranešti itin liūdnas naujienas, pašnekovas sakė: „Būna, kad žmonės domisi tariama sutuoktinių neištikimybe, o tai naujienai nepasitvirtinus nusivilia. Kartais, išgirdęs neigiamą atsakymą, žmogus labai nuliūsta, nes jau būna suplanavęs skyrybas, o štai įtariami nepasitvirtina...“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas apie atvejus, kuomet užsakovai pasigaili kreipęsi į privatų detektyvą, ne dėl jų darbo kokybės, o dėl informacijos, kurią šie pateikia, detektyvas sakė: „Viskas priklauso nuo žmogaus ir jo požiūrio į situaciją, jei priėmęs sprendimą vėliau juo nusivilia. Paprastai padarome tai, ko mūsų prašo, ir nesistengiame atkalbinėti ar kaip nors kitaip keisti nuomonę.“

REKLAMA

Pašnekovo teigimu, dažniausiai į privačius detektyvus kreipiasi vidutines ir didesnes pajamas gaunantys klientai.

Paklaustas, ar Lietuvoje dirbant tik privataus detektyvo darbą įmanoma pragyventi, detektyvas sakė: „Kolegos taip pat dažnai privataus detektyvo darbą derina su kita veikla. Pragyventi tik iš privataus detektyvo darbo nėra lengva, bet įmanoma.“

REKLAMA

Dažniausiai tėvai ieško vaikų

Septynerių metų darbo patirtį turintis detektyvas Arūnas sako, kad dėl dingusių be žinios artimųjų į jį pagalbos kreipiamasi gana dažnai: „Dėl dingusių be žinios žmonių į mus kreipiasi vidutiniškai 4–5 kartus per mėnesį. Dažniausiai pagalbos prašo savo vaikų ieškantys tėvai“, – pasakojo privataus detektyvo veikla besiverčiantis vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Policijos pareigūnams trūksta operatyvumo. Tai pagrindinis argumentas, kodėl ieškant artimųjų kreipiamasi į mus. Žmogus patiria stresą, todėl rezultatus nori matyti čia ir dabar. Privatūs detektyvai, ieškodami dingusių žmonių, bendradarbiauja su policijos pareigūnais, – pasakojo detektyvas ir pridūrė, kad privačių seklių paslaugos yra nepigios: – Paslaugos kaina priklauso nuo daugelio dalykų – kada žmogus dingo, kurioje vietoje, kaip seniai ir t. t. Paslaugos kaina prasideda nuo poros tūkstančių, bet ji kyla atsižvelgiant į tai, kokio sudėtingumo ir intensyvumo yra paieška.“

REKLAMA

Radusieji taip pat nusivilia

Detektyvo teigimu, dingusio žmogaus paieškomis nebeužsiimama, kai ieškoma labai seniai dingusiųjų. „Tais atvejais, kai žmogus yra dingęs labai seniai, o dar esama didelės tikimybės, kad jis yra ne Lietuvos teritorijoje, kartais užsakymų nepriimame, nes tikėtina, kad klientas nesulauks gerų rezultatų, o mūsų darbo išlaidas jam teks padengti.“

REKLAMA

Pašnekovas pasakojo, kad jo biuro duris praveria ne tik didesnes pajamas gaunantys, bet ir įvairiausių socialinių sluoksnių žmonės. Kiekvienas jų ateina su savo lūkesčiais ir atsineša unikalią istoriją: „Vienam gali užtekti kokius nors duomenis patikrinti per valandą, o prie kito užsakymo tenka dirbti mėnesį.“

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar būna taip, kad net sėkmingi paieškos rezultatai žmogų nuvilia, pašnekovas sakė: „Taip dažnai nutinka, ypač ieškant pradingusių giminaičių ar giminystės ryšių apskritai. Kai žmonės sužino, kad jų nėra Lietuvoje ir jie gyvena kur nors toli, pavyzdžiui, Rusijoje. Ieškantieji puikiai suvokia, kad bus sunku kontaktuoti su giminaičiais, visi tikisi, kad viskas yra vietoje ir kitą dieną po sėkmingų „radybų“ nueis ir susipažins“, – pasakojo detektyvas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų