Kas šiemet laukia žiūrovų ir ko gali tikėtis mūsų šalies sportininkai? Pokalbis apie tai su sporto komentatoriais ir laidų vedėjais Linu Kunigėliu ir Ryčiu Vyšniausku.
Penktadienį atidarymo ceremonija vyks 14 val. Lietuvos laiku (20 val. Japonijos laiku).
Kokia yra atidarymo ceremonijos idėja?
„Tokyo 2020“ atidarymo ceremonija turi keletą temų, tačiau jas visas jungia idėja, kad žaidynės gali suteikti naujos vilties ir paskatinti žmones visame pasaulyje – tiek pasirodant sportininkams, tiek primenant sporto galią.
Visų ceremonijų – tiek olimpinių ir parolimpinių žaidynių atidarymo, tiek uždarymo – koncepcija yra „Judėjimas į priekį“, tačiau olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos tema yra „Mus vienija emocijos“ („United by Emotion“).
Ką reiškia „Mus vienija emocijos“?
„Tokijas 2020“ nebus panašus į jokias kitas olimpines žaidynes, nes jos įvyks viduryje COVID-19 pandemijos, kuri yra kliūtis, kur kas didesnė už viską, su kuo kada nors susidūrėme.
Pasaulyje gyvena skirtingo amžiaus ir tautybės žmonės, dirbantys įvairius darbus, ir dabar dėl pandemijos esame fiziškai atskirti. Štai kodėl „Tokyo 2020“ nori, kad per varžybinius sportininkų pasirodymus visi patirtų tą patį jaudulį, džiaugsmą ir kartais nusivylimą.
Sportas yra universalus. Tai neįkainojamas lobis, kuris, „Tokyo 2020“ manymu, gali suvienyti pasaulį per emocijas, net jei esame atskirai, kalbame skirtingomis kalbomis ar esame kilę iš skirtingų kultūrų.
Atidarymo ceremonijoje „Tokyo 2020“ tikisi dar kartą įtvirtinti sporto vaidmenį ir olimpinių žaidynių vertę, išreikšti padėką ir susižavėjimą už pastangas, kurias mes visi kartu dėjome per praėjusius metus, taip pat suteikti vilties ateičiai. Tikimasi, kad ceremonija bus patirtis, perteikianti tai, kaip mes visi sugebame švęsti savo skirtumus, įsijausti ir gyventi kartu užjausdami vienas kitą.
Kas dalyvaus ceremonijoje?
Tikimasi, kad Tokijo atidarymo ceremonijoje dalyvaus daugiau nei 11 000 sportininkų iš 206 tautų. Tačiau žiūrovų nebus. Japonijos olimpinis komitetas neseniai paskelbė, kad žaidynės vyks be žiūrovų, nes šalis dėl COVID-19 mieste paskelbė naują nepaprastąją padėtį.
Kalbant apie JAV sportininkų komandą, aukso medalininkės, tokios kaip gimnastė Simone Biles ir plaukikė Katie Ledecky, galimai dalyvaus Tautų parade.
Daugelis šalių kartu su savo delegacija gali į ceremoniją išleisti vyresnius pareigūnus. 2018 m. per žiemos žaidynes PyeongChang mieste, Pietų Korėjoje, JAV delegaciją vedė viceprezidentas Mike'as Pence'as ir jo žmona Karen Pence.
Šiais metais pirmoji ledi Jill Biden ketina keliauti į Tokiją ir vesti JAV delegaciją.