Nors Didžiosios Britanijos referendumo baigtį nuspėti buvo itin sunku, Škotijos balsus ekspertai nuspėjo gana tiksliai. Kaip ir buvo prognozuota, 30 iš 32 regionų nubalsavo už pasilikimą ES.
Škotija ateityje save mato „Europos Sąjungos dalimi“, pareiškė Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon, nacionalinei žiniasklaidai paskelbus, kad ketvirtadienį vykusiame referendume Jungtinė Karalystė tikriausiai nubalsavo už pasitraukimą iš Bendrijos.
Škotiją valdantys nacionalistai jau anksčiau įspėjo, kad jei Britanija nubalsuos už išstojimą iš Bendrijos, škotai, dauguma kurių yra proeuropietiškų pažiūrų, gali vėl organizuoti plebiscitą dėl nepriklausomybės, siekdami per dvejus metus pasitraukti iš Jungtinės Karalystės.
„Škotija ateityje save mato ES dalimi“, – sakė N.Sturgeon visuomeniniam transliuotojui BBC.
„Škotija aiškiai ir ryžtingai nubalsavo už pasilikimą Europos Sąjungoje – 62 proc. prieš 38 proc. balsų“, – sakė ji.
Dar vienas referendumas
2016-ųjų gegužę vykusiuose Škotijos rinkimuose vietos nacionalistų partija (SNP) savo manifeste paskelbė: „Mes tikime, kad Škotijos parlamentas turi teisę paskelbė dar vieną referendumą, jeigu atsirastų aiškus įrodymas jog nepriklausomybės siekia aiški Škotijos žmonių dauguma – arba įvyktų esminiai pokyčiai nuo 2014-ųjų situacijos, pavyzdžiui, Škotija būtų varoma iš ES prieš jos valią“.
2014-aisiais vykusio referendumo metu 45 proc. škotų pasisakė už pasitraukimą iš Jungtinės Karalystės, tačiau matant „Brexit“ balsavimo rezultatus, akivaizdu, kad tuomet trauktis iš ES sutrukdė baimė netekti ES privalumų, kurių automatiškai netektų iš JK pasitraukęs regionas. Didžiajai Britanijai nubalsavus už pasitraukimą, trikdžių Škotijai skelbti nepriklausomybę ir siekti savos narystės Europos Sąjungoje nebelieka.