Į Vilniuje, Radvilų rūmuose, vykstančią tarptautinę parodą „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ toliau plūsta lankytojai iš visos Lietuvos. Po 10000-ojo lankytojo apdovanojimo (lapkričio 26 dieną), žmonių srautas nemažėja. Naujausiais duomenimis parodą aplankiusiųjų skaičius sparčiai artėja prie trylikos tūkstančių. Tačiau lankytojai sunerimo dėl numatytos Tadeušo Popielio ir Zygmunto Rozvadovskio paveikslo „Žalgirio mūšis“ išgabenimo datos. Pagal ankstesnį susitarimą tarp Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų ir Valbžycho meno galerijos (Lenkija), paveikslas jau po šio savaitgalio turėjo būti išgabentas iš Lietuvos.
Dėl didelio žmonių susidomėjimo didžiausia kada nors Lietuvoje rodyta drobe bei pačia paroda, jos organizatoriai susitarė su šį paveikslą eksponuoti teisę turinčia Valbžycho meno galerija dėl „Žalgirio mūšio“ išgabenimo atidėjimo ir skelbia, kad istorinę dioramą pamatyti tarptautinėje parodoje dar bus galima iki šių metų gruodžio 19 dienos. „1910 metais, švenčiant Žalgirio pergalės 500-ąjį jubiliejų Lenkijoje, nutapytas batalinis paveikslas įdomus ne tik savo įspūdingais matmenimis. Jis vertingas ir kaip istorinės atminties kultūros faktas, liudijantis šios pergalės idėjos gyvybingumą“, – teigia Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja Jolanta Karpavičienė.
Žalgirio parodos darbuotojai sulaukia daug teigiamų atsiliepimų iš lankytojų. „Vos sužinojome apie parodos rengimą, užsiregistravome. Pasakojimas apie Žalgirio mūšio laikus labai patiko, o ir pati paroda kitokia: žmonės šilti, jaučiame nuoširdumą“, – su gidu ekspoziciją apžiūrėjusi konstatavo ponia Janina iš Vilniaus universiteto Chemikų senjorų klubo.
Tarptautinė paroda „Kaip atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ surengta 600-ųjų Žalgirio mūšio pergalės metinių minėjimo proga. Ji išskirtinė savo koncepcija: Žalgirio atminties pristatymu ir dėmesiu lankytojų edukacijai. Parodos eksponatai – o jų arti trijų šimtų – atskleidžia, kodėl jau amžininkai Žalgirio mūšį pradėjo vadinti Didžiuoju ir kaip klostėsi šios pergalės atminimo tradicija nuo XV a, iki šių dienų. Eksponatus šiai parodai skolino 12 muziejų ir mokslo bei kultūros organizacijų iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, o prie jos organizavimo prisidėjo 34 institucijų mokslininkai bei muziejininkai iš Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Čekijos, viso iš 9 valstybių.